Kleszczów płaci więcej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 maja 2016 00:00

27 luty 2017

Jak dowiedzieliśmy się nie tak dawno, uzasadnieniem dla budowy jednego z najdroższych przedszkoli w Polsce za ponad 14 milionów złotych było to, iż będzie ono zbudowane z najlepszych i ponadczasowych materiałów. Jednak to co dzieje się na placu budowy, który możemy obserwować mimo szczelnego ogrodzenia, budzi wśród mieszkańców szereg wątpliwości.

 


 

Jeden z radnych zadał pytania wójtowi wprost o jakość zastosowanych materiałów. Na przykład jak to, czy zdaniem wójta tzw. „suporex”  jest właśnie tym najlepszym i ponadczasowym materiałem, aż tak dobrym, że nawet kominy przedszkola są z niego wznoszone? Warto przypomnieć, że mamy kilka takich „złotych” inwestycji.  Wystarczy wspomnieć Ośrodek Zdrowia, czy remont Domu Kultury w Kleszczowie. A to pewnie dopiero początek.

Dla zainteresowanych tutaj podajemy link do tego fragmentu nagrania sesji.

 

Wartym odnotowania jest zachowanie podczas styczniowej sesji radnego z Łękińska. Trudno oprzeć się wrażeniu, że radnemu posiedzenie Rady Gminy pomyliło się z salą barową. Choć może i tam nie zawsze wypada poruszać kwestię zakładania czerwonych czy innego koloru majtek.

Tutaj znajduje się powyższa wypowiedź radnego.

 

Z ważnych tematów warto zwrócić uwagę na kolejne zmiany, a właściwie odejścia z zarządu Fundacji Rozwoju Gminy Kleszczów. Kolejny członek zarządu, tym razem p. Łukasz Bujacz złożył rezygnację argumentując jej złożenie dość niejednoznacznie. Mianowicie powołuje się na niski poziom realizacji postawionych sobie celów. Jednak nie wskazuje co było powodem tego stanu rzeczy. Pozostawiamy to Państwa ocenie. Link dotyczący tematu znajdziecie Państwo tutaj.

 

Zachęcamy do obejrzenia całej sesji styczniowej.

 

Za nami także sesja lutowa. Poruszanych było tam szereg tematów. Jednym z nich była kwestia dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego. Dla zainteresowanych, szczególnie rodziców tutaj zamieszczamy link do tego punktu dyskusji.

 

Poniżej możliwość zapoznania się z pełnym materiałem video dotyczącym sesji z dnia 14.02.2017r.

Poprawiony: niedziela, 26 lutego 2017 23:12
 

Komentarze  

 
#87 Rozgoryczona 2018-04-19 06:52
Co myślicie o ostatnim podziale mieszkań komunalnych?
Cytować
 
 
#86 ktoś 2018-04-13 12:21
@ "Pfffff" jak jesteś taki rzetelny czy prawy*to dlaczego te swoje wypociny nie podpisałeś swoim imieniem i nazwiskiem? Z jednej strony łżesz żeby nie oceniać innych ,a zaraz po tym dosłownie dwa wyrazy dalej, oceniasz ludzi prowadzących ten portal. Może to ty jesteś samym vice- preziem z komunalki? Ludzie obecnej ekipy rządzącej w Kleszczowie to sami hipokryci, którzy obiecali razem z Chojnowskim naiwnym mieszkańcom, góry złota i wory kasy, które Ci teraz dali, ale swoim krewniakom, znajomkom i kolesiom po linii partyjnej. Tym którzy wynieśli ich na urzędy w glorii chwały i ślepego wręcz uwielbienia ostał się jedynie sznur jak pisał jeden z klasyków polskiej literatury. Może w tych wyborach pójdą po rozum i rozsądek do głowy, bo Gmina tonie, przy tych "radnych" i przy tym "wójcie" dno osiągnie bardzo szybko!
Cytować
 
 
#85 Plotkary 2018-04-10 12:39
Podobno te wszystkie nowiny i ploty sieje pani synowa jednego z czlonkow fundacji gminy kleszczow otoz synowa zajmuje sie wszystkimi plotami tylko o sobie nie mowi.przyszla z gminy szczercow na łuszczanowice i sieje zament by siewybielic
Cytować
 
 
#84 Pffffffff.... 2018-04-04 21:41
Cytuję Bruno:
Bystra oko wcale nie jesteś taki bystry, bo prezesik komunalki nie chodzi się modlić a otwiera jakiś biznesik z z niejaką Moniką co męża zostawiła dla prezesika i razem coś kombinują przy pomocy pracowników zakładu ( ciekawe czy prezesik ich legalnie wynajmuje czy w żywe oczy uprawia prywata za gminna kasę? ) warto by było sprawdzić czy są jakieś fakturki za te usługi , jaki gospodarz takie podwórko , bałagan


Wpis nie na miejscu. Integrowanie w życie prywatne jest tylko i wyłącznie osobistym ,,problemem,, tych ludzi A nam g***o do tego. Musisz bardzo nienawidzić tych ludzi skoro pierzesz brudy na forum publicznym dając ludziom niepotrzebny powód do gadania. Sprawdź lepiej czy Twoja żona/maz właśnie Tobie rozkow nie przyprawia. To forum zaczyna schodzić na psy. No chyba że to jakaś prywatna zemsta. Pamiętaj że Ci ludzie mają dzieci i bliskie rodziny A najgorzej jest odkręcić coś co może być kłamstwem bo do tego mniemam, że odwagi bY już nie było. Wstyd. Szanujmy życie prywatne tych ludzi niezależnie czy jest to prawda czy nie.
Cytować
 
 
#83 Bruno 2018-04-03 14:31
Bystra oko wcale nie jesteś taki bystry, bo prezesik komunalki nie chodzi się modlić a otwiera jakiś biznesik z z niejaką Moniką co męża zostawiła dla prezesika i razem coś kombinują przy pomocy pracowników zakładu ( ciekawe czy prezesik ich legalnie wynajmuje czy w żywe oczy uprawia prywata za gminna kasę? ) warto by było sprawdzić czy są jakieś fakturki za te usługi , jaki gospodarz takie podwórko , bałagan
Cytować
 
 
#82 taka sobie 2018-03-31 16:23
@pani od polskiego, co Ci tak bardzo zależy na tej stronie internetowej? Czyżbyś nie miał co robić? bo już podobno te kolejne "szarmanckie prezenciki", tym razem "niby świąteczne" po Łękińsku rozniosłeś. Politowania i śmiechu warte są te pana wyczyny. My mieszkańcy, a zarazem pana wyborcy z Łękińska już na takie chwyty nie damy się nabrać i nie wybierzemy na radnego na następną kadencję "pani od polskiego" Mamy dość, pańskich "wyczynów" podczas sesji i komisji Rady oraz braku elementarnych cech samorządowca, który przede wszystkim powinien dbać o dobro ogółu ludzi ,a nie tylko o splendory i "granty" dla swoich znajomków.
Cytować
 
 
#81 pani od polskiego 2018-03-26 06:59
Cytuję Kapral:
Można zmienić już wygląd str głównej ??? - czas minął - to już kolejne święta Panowie . Ogarnijcie Radni

Ano jaki gospodarz taki portal :P
Cytować
 
 
#80 Bystre OKO 2018-03-20 12:37
Panie Wójcie to że Pan nie panuje nad tym co się dzieje w gminie to już wiemy, ale to w jak bezczelny i arogancki sposób wyprowadza się pieniądze to niebawem wszyscy się dowiedzą. Na początek taki news jak to nie potrafi utrzymać Pan na wodzy nawet sprowadzonych do gminy przez Pana swoich kolesi. Mowa tu o Pana przyjacielu Brunie S. który w dziwnych okolicznościach rozbił swoje auto i biedaczek nie mając jak dostać się do pracy korzysta z auta służbowego należącego do Zakładu Komunalnego (VW CADY EBE 12W3 - czerwony) do celów prywatnych jak przypuszczamy bez pana zgody. Jakim prawem !!! No chyba że Pan daje przyzwolenie na marnotrawienie mienia publicznego. Pan Bruno S. jeździ po godzinach pracy, w weekendy, przewozi lub świadczy przysługi przewozu różnych przedmiotów itp. Posiadamy szeroki materiał zdjęciowy to z wyprawy do Konstancin Jeziorna, Częstochowy, Łodzi oraz częstego parkowania auta po godzinach pracy przy ul. Głównej na przeciwko kościoła - swoją drogą może robiąc źle poczuwa się do winy i chodzi codziennie do spowiedzi.
Jeżeli ma Pan jeszcze odrobinę przyzwoitości to zrobi Pan z tym porządek. Jeżeli nie to my Panu w tym skrupulatnie pomożemy.
Cytować
 
 
#79 Kapral 2018-03-16 22:16
Można zmienić już wygląd str głównej ??? - czas minął - to już kolejne święta Panowie . Ogarnijcie Radni
Cytować
 
 
#78 Marcin 2018-03-12 21:07
@zdziwiony - ma pan całkowitą rację, żeby nie nadchodzące wybory to nasi radni z Łękińska dalej wili by w ciszy, trwając w samo zachwycie, swoje kokosowe interesy i luksusowe gniazdka, wykorzystując do tego w bezczelny sposób stanowiska w Radzie Gminy i kolesiostwo z wójtem Gminy. Oni niewątpliwie należą do czołówki radnych obecnej kadencji, którzy przede wszystkim dbają o stołki dla siebie i swoich najbliższych by ci dostali posadki w szkołach, spółkach gminnych, bibliotekach czy radach nadzorczych. Mało tego, podobno załatwili w bardzo wątpliwy prawnie sposób (ponoć bez wniosku i zgody mieszkańców Łękińska) budowę mało istotnej drogi (droga ta łączyć się będzie z ul. Północną), przy której grunty podobno należą do grona znajomych króliczka. Czyżby afera gruntowa w Kleszczowie weszła w kolejny etap? Czyżby znowu ktoś miał zarobić miliony, tylko dla tego że w rodzinie ma radnego? Jacy oni mieli być rzetelni, niestety rzeczywistość okazała się fatalna.
Cytować
 
 
#77 zdziwiony..... 2018-03-09 09:54
Do dzisiaj nie mogę ochłonąć, po przedwczorajsze j niespodziewanej wizycie naszego radnego, niejakiego Mariuszka. Powiem tak nie było go widać jak były problemy przy budowie drogi, a konkretnie przy zmianie wjazdów, chodników, kanalizacji deszczowej, mimo że go zapraszaliśmy. Nie interesował się tak naprawdę niczym, na zebraniach ani be ani me, na sesjach gra tylko telefonem co zimne oko kamery pokazuje bezlitośnie, rozwalał się przy tym jak średniowieczny piwosz w gospodzie popijając miód lub piwo. Jak zabrał kiedykolwiek głos, to nie wiadomo czy mówił do siebie, czy może do jakiś kolesi z piaskownicy, jednym słowem gada jak całkowicie niezorientowany przy.... Wczoraj jednak dał znać o sobie wpadł w nasze progi z torebeczką w której był skromny prezent, ciekawe z jakiej okazji, czy to może z okazji Dnia Kobiet??, a może z okazji niedalekich wyborów samorządowych?? Jedno jest pewne, jesteśmy przekonani że nasz Mariuszek znowu przyszedł prosić o głosy w nadchodzących wyborach. Panie Mariuszu w Łękińsku nie ma już ciemniaków, nie licz na nasze poparcie, żeby być radnym to trzeba się wykazać w pracy dla ludzi i wsi, a nie tylko ograniczać do znalezienia pracy rodzinie. Miałeś szansę, ale się nie sprawdziłeś, obecne pudrowanie nic ci nie pomoże, ludzi można oszukać tylko raz. Do widzenia.
Cytować
 
 
#76 Mieszkaniec 2018-02-04 15:11
Witam na początku mojego komentarza chcę podziękować operatorowi tego portalu że mogę opisać swoje sugestie i podpowiedzi. Na początek chcę powiedzieć że jestem rodowitym mieszkańcem gminy Kleszczów i takiego bałaganu i dziad..... i wyprowadzania pieniędzy jeszcze w naszej gminie nie widziałem inaczej tego nie można określić. Przed wyborami które zbliżają się na jesień to chyba cała gmina będzie rozkopana, a nic nie skończone Żłobnica rozkopana, Łuszczanowice rozkopane, przedszkole nie skończone, a tu na wiosnę Kleszczów rozkopią a że nikt inwestycji nie pilnuję ani pracownicy ani radni o Wójcie Chojnowskim nie wspomnę. Ale do rzeczy myślę że pani była wójt Tarkowska wie najlepiej bo za jej rządów i starych radnych by wżyciu do czegoś takiego nie dopuścili. Myślę że najwyższy czas przełamać się i dogadać się z starą ekipą przegonić tą bandę łupiącą gminę Kleszczów. Myślę że pani Tarkowskiej losy gminy nie są obojętne. A z obecną ekipą rządzącą wie że skończyła Pani źle to wiedza już wszyscy. Myślę że Pani Kazimiero najwyższy czas usiąść do stołu i porozmawiać z poprzednią ekipą której losy gminy nie były pojętne. Pozdrawiam.
Cytować
 
 
#75 kazik 2018-01-26 08:22
Podobno bardzo ciekawie było na ostatniej sesji, która była 24.01.2018r Niektórzy z radnych obnażali nieudacznictwo w rządzeniu samą Gminą, jej spółkami i wydziałami , a z drugiej strony ukazywali służebność, a można chyba nawet powiedzieć że służalczość wobec swoich wielkich mocodawców z biznesu politycznego Bełchatowa ,Piotrkowa, Łodzi i okolic przez naszego nic nie umiem, nic nie wiem wójta Chojnowskiego i jego pomagierów z Rady Gminy. Nawet już podobno przewodniczący Michaś przeszedł do ekipy Chojnowskiego i Ciągło. Ponoć na wniosek wójta kupili następne 5 ha ziemi koło Solparku za 2 miliony złotych, mimo że Gmina ma tam przecież 40 ha niewykorzystany ch terenów. To się w pale nie mieści, co ta sitwa wyprawia!, żeby tak wyprowadzać nasze pieniądze!!! Ciekawe kto na tym procederze zarobi potężną kasę, ja myślę że na pewno nie Gmina, niech to szlag trafi, to żeśmy sobie wybrali rządy w Kleszczowie!!! Ciekawe czy pokażą te herezje na video-relacji z sesji, pędzę i włączam stronę internetową UG w Kleszczowie jednocześnie gorąco pozdrawiam wszystkich normalnych ziomali z Kleszczowa
Cytować
 
 
#74 kleszcz 2018-01-19 18:22
..."hulał wilk razy kilka, wreszcie uwalili i wilka" Tak hulał, tak się czuł wszechmocnym, jedynie słusznie rządzącym że teraz zajmie się nim mam nadzieję niezawisły!!!Są d. Jednak do rzeczy, na stronie "Nasze Miasto Bełchatów" jest artykuł mówiący o karygodnym zachowaniu się radnego powiatowego z Kleszczowa Ryszarda C podczas sesji Rady Powiatu i co z tym się wiąże, jego skutkach. Ciekawe co na to powie koleżka pana Ryszarda wójt Sławomir Chojnowski, który jako jego przełożony, zdaniem wielu powinien co najmniej pana "Dyrektora kleszczowskiego Gimnazjum zawiesić w pełnieniu obowiązków. Ale gdzież tam, mimo że Wójt Chojnowski tego nie uczynił, to jeszcze na sesji Rady Gminy oznajmił wszystkim mieszkańcom z uśmieszkiem na twarzy, że przyznał już w miesiąc po tym zajściu panu Ryszardowi C. 2,5tys. zapomogi na leczenie, chyba kaca moralnego, a może nie tylko moralnego? Jak widać sitwa kleszczowska ma się dobrze, rączka rączkę myje, czują się jak Lwy na pustyni, a prawo, dobro ogółu ludzi i etykę mają najwyraźniej w du...! Gdzie te wysokie standardy, gdzie ta transparentność , gdzie ta kultura gdzie ta nowa jakość i etyka, które tak buńczucznie zapowiadaliście przed wyborami w 2014 roku panie Chojnowski, panie Ciągło, pani Guc i reszta z "Razem dla Gminy" Na pewno jesteście razem, ale tylko dla siebie, swoich bliskich i kolesi. Zapraszam wszystkich na portal "nasze miasto Bełchatów" tam wszystkiego się Państwo dowiecie, poznacie bliżej naszego bohatera Ryszarda. Pozdrawiam
Cytować
 
 
#73 Rafał K. 2018-01-04 23:28
O rany! Chojnowski ze swoją ekipą znowu szaleją i szastają naszą wspólną kasą w sposób nie spotykany chyba nigdzie indziej w Polsce. Ci ludzie chyba naprawdę oszaleli, albo po prostu nic sobie nie robią z Nas-mieszkańców . Zaplanowali do wydania w następnym roku aż prawie 350 milionów naszych pieniędzy. Może i wyszła taka kwota, skoro na trochę trawnika i kilka górek z drzewkami koło Solparku przeznaczyli aż 70 milionów, czy na budowę kolejnego hotelu grubo ponad 100 milionów, nie wspominając o totalnym absurdzie jakim jest budowa nowej szkoły. Szkoła ma być ponoć na 800 miejsc, nie wiem po co taka duża skoro teraz jest na 400 i się mieszczą. Chyba najlepszym rozwiązaniem było by, aby rozbudować tak jak w Łękińsku obecny kompleks szkolny. Takie rozwiązanie ma podwójne uzasadnienie, a mianowicie przecież to jest budynek ,który ma dopiero około 20 lat, po drugie kosztowało by to może 5-8 mln, a nie 200 czy więcej. Coś mi się wydaje ,że Chojnowski i spółka kolesi radnych z panią radną Agnieszką Sz. z Kleszczowa na czele są chyba tej zasady klasyka cyt. "że im więcej wydamy -tym więcej zyskamy", ale może tylko dla siebie??? W przedwyborczych obietnicach nazwali się "Razem dla Gminy", mieli działać tylko i wyłącznie na rzecz Gminy, miało być wszystko taniej, przejrzyście, transparentnie natomiast nepotyzm miał zniknąć całkowicie. Czy jest tak?? skoro przede wszystkim dbają o siebie i swoje rodziny np. zatrudnili samych swoich bliskich gdzie się tylko dało, zarobek radnej z Kleszczowa wzrósł z 30 tys. na Uwaga! 130tys. Czy jest tak?? skoro radni z Łękińska i jeden z bloków w Łuszczanowicach , oczywiście z całą aprobatą Chojnowskiego, wybudowali w Łękińsku, bez wniosku mieszkańców z zebrania czy rady sołeckiej nowe osiedle, zrobili to chyba tylko dlatego, bo mają tam osobiście swoje posiadłości, a ich rodziny grunty, które można np. sprzedać jako działki budowlane po 100tys złotych. Czy jest tak jak obiecywali?? skoro na jakieś hotele, pagórki, górki i całkowicie nieuzasadnioną budowę szkoły wydają łącznie prawie 400 mln. zł. Gdzie u tych ludzi działanie na rzecz Gminy i jej stabilności finansowej, jak oni wymyślają budowle które potrzebne są Gminie jak przysłowiowe "piąte koło u wozu" To jest zwykłe wyprowadzanie publicznych pieniędzy, to śmiało można nazwać rozbiorem i unicestwianiem Gminy. Gdzie te obiecane nowe miejsca pracy panie Chojnowski i spółka?, których miało być tak dużo, a zarobki miały wzrosnąć dwukrotnie. Podczas pana rządów, panie Chojnowski i spóła zarobki wzrosły, ale tylko pana kolesiom, koleżankom, bliskim duchem i ciałem oraz przywiezionym z zewnątrz Gminy w teczkach prezesom. Zachęcam mieszkańców do obejrzenia na stronie Urzędu Gminy video-relacji z ostatniej sesji Rady Gminy Kleszczów, aby przekonać się jak działa nasz wójt i niektórzy nasi wybrańcy. Nieliczni radni starali się wyprowadzić z tej złej drogi nasze władze, ale układy biznesowo- partyjne w wydaniu wójta i pozostałych radnych wzięły oczywiście górę. Nie mogę się zgodzić że słusznie radni stanowiący większość w Radzie Gminy przyznali sobie rację, uchwalając taki budżet na 2018r.Oni co było widać działają w zmowie i pod presją pana Chojnowskiego, ich zachowanie musicie Państwo ocenić sami. Ja sądzę że poprawki i zmiany zgłaszane przez innych radnych były uzasadnione, a przede wszystkim były naturalne normalne i moralne. Pozdrawiam.
Cytować
 
 
#72 Ja.... 2017-12-08 23:37
Jak piszą na stronach portalu "Bełchatów Nasze Miasto" mamy w naszej Gminie nowy zarząd partii PIS.Szefem jest oczywiście Michał Michałek, vice szefem jego siostra p. Jabłońska, a trzecim członkiem zarządu została najbardziej "błyskotliwa" radna Agnieszka Rutkowska, notabene ta sama, której pensja pobierana za pracę w Solparku od kiedy została radną wzrosła z 34tys(rocznie) do 130 tys.(rocznie) Stało się tak w przeciągu niecałych dwóch lat bycia radną gminną w Kleszczowie. Jak widać w partii PIS zamiast Demokracji!!!! aż "buzuje" od nepotyzmu i kolesiostwa, a miały być przecież nowe standardy. Zresztą kogo oni mieli wybrać, jak reszta członków gminnej partii PIS w liczbie 7, to też najbliższe rodziny tych którzy zostali powołani do zarządu.Jeśli ta ekipa miałaby w przyszłości rządzić Gminą Kleszczów to nie pozostaje nic tylko ucieczka. Zachowaj nas Panie Boże od takich nieszczęść i ludzi. Swoją drogą samorządy moim zdaniem powinny składać się z ludzi bezpartyjnych, co powinno uregulować za pomocą odpowiedniej Ustawy Państwo, czyli Sejm, Senat i Prezydent. Pozdrawiam i życzę trzeźwości umysłu przy urnach wyborczych w 2018roku.
Cytować
 
 
#71 Ciemnowidz 2017-12-08 15:04
Myślę że te posady to pan Brunon S. w uzgodnieniu z Chojnowskim rozdają i robią przetasowania. Cóż wiele się teraz mówi o tych trefnych inwestycjach w piękną flotę złomu Volvo które wykonane zostały na specjalne zamówienie według wytycznych pana Brunona S. Rozsypują się i nie nadają się do użytku a dodatkowo są bardzo mało wygodne.
Co ciekawe to jeszcze podobno sowicie został za to wynagrodzony i to nie tylko od Chojnowskiego ale też od Volvo. Ciekawe czy to prawda ?
Wszystkie decyzje i tak podejmuje Chojnowski bo jego wierni podwładni wchodzą mu w dupę, zresztą nie tylko podwładni. Ale będąc członkiem nie ma się co dziwić że lubi się takie zakamarki.
Cytować
 
 
#70 Tomek 2017-12-03 18:52
W komunalce to emerytów przyjmują na kierowców co pobierają emerytury i druga pensje.bo noszą jajeczka i miesko kierownikowi. Tak dostaje się tam posady.m
Cytować
 
 
#69 Tomek 2017-12-03 18:50
Ludzie co się dzieje w tym zakładzie komunalnym? Autobusami rządzi kierownik który już dawno powinien być na emeryturze.buse m jeździ stary kierowca który jest emerytom i [Admin] i wozi dzieci?a młodzi kierowcy co maja uprawnienia tam nie dostają szansy?o co w tym chodzi?jak długo ta samowolka będzie trwać?żenada!!s trach w ogóle wsiadać w taki autobus z takim kierowca.a pan członek który tam jest to od czego jest?obcy nie z naszego terenu a toczka go wywieźć z tamta.to co się dzieje w komunalce to jeden wielki kabaret.emeryci do domu!!blokujeci e miejsca.
Cytować
 
 
#68 Obserwator 2017-11-26 19:58
No to mamy władze w gminie chcą szkołę budować za 400 milionów, a nie mogą skończyć przedszkola za bagatela 15 milionów. Zresztą w tej gminie to się skończyło porządne zarządzanie teraz sitwa Razem dla Siebie robi wszystko żeby napchać kasą swoje kieszenie. Ale co niektórzy tłumaczyli to ludzie nie chcieli słuchać to mają to co chcieli. Myślę że niektórzy mieszkańcy już nie dadzą się omamić cwaniakom z Razem Dla Siebie. Pozdrawiam.I byle jak najszybciej do wyborów.
Cytować
 
 
#67 maryan... 2017-11-21 07:41
...@ "mieszkanka" masz całkowitą rację, ale może nie należy czekać jeszcze rok do wymiany tych obecnie rządzących naszą Gminą, może by ich należało odwołać w trybie pilnym. To są po części dyletanci ,którzy mają zero pojęcia, i to pisane przez takie duże "ZZZ...." do rządzenia czymkolwiek, a co dopiero mówiąc o rządzeniu taką wyjątkową Gminą z takimi wielkimi możliwościami. Z drugiej zaś strony zobaczcie jacy to sprytni cwaniacy, narobili spółek -spółeczek w których pozatrudniali całe swoje rodziny. We wszystkich gminnych instytucjach mam tu na myśli szkoły, biblioteki, przedszkola, Urząd Gminy, GOK, GOPS, Zakład Komunalny,"Zdro wotną"Spółkę Salus, Solpark itd. aż roi się od pociotków i najbliższych krewnych naszych radnych i wójtów. Budują i remontują trzy razy drożej niż gdzie indziej w Polsce nawet drożej dwukrotnie niż w Warszawie, przykładem przedszkole na osiedlu, o którym piszą niżej internauci. Nie sprowadzili przez te 5 lat wójtowania Chojnowskiego i Gucowej oraz ich pomagierów z Rady Gminy ani jednej firmy. Mało tego ci którzy już prawie zaczęli budować swoje firmy uciekli do innych Gmin, argumentując to brakiem jakiejkolwiek wizji współpracy i normalności we współpracy z wójtem i samorządowcami. Następnym cwaniactwem tych niby "uczciwych do bólu" obecnych radnych jest urządzanie swoich pól jako działki budowlane ,gdzie Gmina na gwałt robi całą infrastrukturę ,media i drogi, oczywiście w granicie ,kosteczce i z najnowocześniej szymi lampionami.Przy kładem niech będzie u nas w Łękińsku nowe osiedle, powstające ni stąd ni stamtąd,a może tak "przypadkiem". Ciągnie się ono od ulicy Ustronnej do drogi Łękińsko-Kleszc zów. Żeby było bardziej "sprawiedliwie" to powiem że podobno w zdecydowanej większości mają tam swoje grunty radni z Łękińska i ich najbliższe rodziny. Ciekawe co na to ci z Łękińska, którzy tak zachwalali kandydatury tych "podobno jedynie kompetentnych i rzetelnych" do bycia radnym czy wójtem, a którzy nie mogą do dzisiaj doczekać się swoich zysków i obietnic od "swoich" radnych, bo tamci zajęci są swoimi interesami i korzyściami,a czas przecież nieuchronnie ucieka.Najnowsz ym hitem w obiegu publicznym jest fakt przekazania 5 mln. zł. z Fundacji Gminy Kleszczów dla jakiegoś nowego tworu-spółki, który ma siedzibę w Kielcach czy gdzieś koło Kielc,którego powołali do życia nasi niektórzy radni z Wójtem Chojnowskim na czele.Podobno wójt ma teraz pięć głosów w tej nowej Radzie Fundacji więc dlaczego wspólnie z radnymi nie zatrzymał procesu wyprowadzania następnych potężnych pieniędzy z naszej Gminy.Szefem tej nowej Rady Fundacji jest przecież Przewodniczący Rady Gminy pan Michał Michałek, więc dlaczego i on nie zadziałał, aby pieniądze publiczne należące do naszej Gminy, a tym samym dla nas pozostały naszą własnością. Drugim faktem jest to że ten nowy twór powstały z pieniędzy Fundacji organizuje filię Fundacji z siedzibą w Łodzi,oficjalni e poszukują już nawet kilku pracowników ,oczywiście najlepiej z Łodzi, więc gdzie tu interes i dobro Gminy Kleszczów.Wedłu g mnie w naszej Gminie trwa od jakiegoś czasu celowe wyprowadzanie publicznych pieniędzy, które jest przeprowadzane w cwaniacki, sprytny sposób,który ma zapewnić pieniądze, stanowiska i piękną perspektywę życia dla pewnej grupy ludzi,niestety nie ma to nic wspólnego z samorządowym dbaniem o dobro ogółu ludzi.Należy zadać sobie również pytania, czy aby dobrze zrobiliśmy głosując na tych ludzi? Czy powinniśmy być tak naiwni głosując na tzw. "ludzi z ulicy", którzy nigdy nie brali udziału w życiu publicznym? Czy powinniśmy powierzyć stanowisko Wójta Gminy człowiekowi, którego znaliśmy sposób bycia, zachowania, postępowania i znając przede wszystkim jego dokonania i zachowywania się jako wieloletniego radnego Gminy? Przecież jego czyny, dokonania wcześniej określaliśmy jako bardzo przeciętne, a w niektórych sprawach może nawet jako niedopuszczalne i nie moralne. Co się więc stało, że tak szybko uwierzyliśmy ludziom nie sprawdzonym w działaniach publicznych, samorządowych, spółdzielczych? Czyżby oszukańcza nagonka propagandowa niektórych tzw. znanych i "wpływowych" ludzi ,a może i "fałszywe srebrniki" miały w naszej Gminie zasadnicze wpływy na nasze zachowanie przy urnach wyborczych w 2014 roku? Za błędy, a może i przez głupią nieuzasadnioną zazdrość trzeba niestety zapłacić, co właśnie teraz nas spotkało. Trzeba przyznać że w tej Gminie jeszcze nigdy nie było takiego bałaganu i wyprowadzania ogromnych pieniędzy, Gmina zamiast rozwijać się gospodarczo, przemysłowo popada w zapaść i stagnację. Myślę że nauczeni poprzez rządy tej ekipy z panem Chojnowskim i jego pomocnikami z ugrupowania "Razem dla Si...."nie damy się w zbliżających wyborach w 2018r ponownie oszukać. Trzeba się zastanowić przy zaznaczaniu odpowiedniego kandydata na radnego czy wójta, a nie ulegać fali propagandy, hipokryzji i fałszu. Najlepiej jak stawia się na kandydatów do samorządu na ludzi sprawdzonych, nie chowających się po wyborach przed ludźmi, nie biorących diety za potulne głosowania wobec ustaleń partyjnych, organizacyjnych , układowych. To ma być samorządowiec, który przez kolejne cztery lata albo dłużej ma służyć pomocą innym ludziom, wyróżniać się godnym zachowaniem i zachowywaniem się w różnych sytuacjach. Prawdziwy samorządowiec musi dbać o dobro i majątek Gminy, a nie być dyspozycyjnym aparatczykiem czy człowiekiem z tzw. "układów" towarzysko biznesowych, co niestety ma odniesienie do zdecydowanej większości obecnych radnych i wójta. Zapewniam Państwa że sprawdzeni w działaniach ludzie, zdolni poprowadzić naszą Gminę w prawidłowy, bezpieczny, zgodny z prawem rozkwit i rozwój, zgodny z oczekiwaniami mieszkańców w naszej Gminie naprawdę są. Trzeba tylko im zaufać, nie dać się mamić i omamić obecnym fantastom, którzy niby rządzą i podobnym do nich kolejnym bajkopisarzom i naciągaczom, którzy niebawem się przebudzą, bo poczują nowy szmal. Pozdrawiam i życzę rozsądku popartego przemyśleniami.
Cytować
 
 
#66 mieszkanka 2017-11-05 20:42
Masz rację, wszystko ma drugie dno i załatwiane jest to w ,,białych rękawiczkach''. Z mieszkańcami nikt się nie liczy i liczyć się nie będzie. Tak było jest i pozostanie. Zresztą mało kto głośno mówi o tym, ze nie podoba mu sie to co sie tutaj wyprawia. A nie podoba sie to większości mieszkańcom. I wcale się nie dziwię. Skoro tutaj wszystko odbywa się po znajomości. Jeśli nie weźmie się za to ,,góra" to nie wskóra się tutaj nic. Nam pozostało jedynie patrzeć na ten cyrk jeszcze jakiś czas.
Cytować
 
 
#65 mieszkanka 2017-11-05 20:15
Cytuję mieszkanka:
Cieszę się, że kadencja radnych dobiega już końca. W moim mniemaniu jest to najgorszy skład Rady w naszej gminie. Buta, pieniactwo, działanie na szkodę mieszkańców. Przywileje dla bogaczy by byli jeszcze bogatsi. Na październikowej sesji poruszany temat szkoły. Prośba o pozostawienie tego jakim było i jest. Argumenty kilku radnych opowiadających sie za korzyściami z tego wynikającymi nie trafiają do pozostałych. Wyglada to tak jakby z góry było przesądzone, że szkoła ma pójść na zmarnowanie. Radna Szczęsna to uniżony sługa pana wójta. Aż w oczy to kole i wzbudza litość co do osoby tej pani. Nie mająca własnego zdania, tym bardziej że jest pedagogiem i funkcjonowanie szkoły nie jest jej obce chociażby przez sentyment do tej placówki, w której pracuje tyle lat. Jednym słowem ,,zdrajca" w oczach rodziców mająca do wyboru rodzice bądź władza wybiera tych drugich z wiadomych względów.
Że już o zachowaniu radnego Rogozińskiego nie wspomnę. Ludzie !!! Kto go wybrał? Pan pozbawiony jakiejkolwiek kultury, który na sesjach jako jedyny nie potrafi tyłka podnieść tylko mruczy na siedząco (no jak mu sie przypomni to wstanie :lol: ) A jak nie mruczy, to sadzi głupie uśmieszki, niepotrzebne komentarze i odnosi się per Ty do pozostałych nie zachowując jakiejkolwiek etykiety przystającej osobie na tak reprezentatywnym stanowisku. Najwięcej do powiedzenia ma wtedy, kiedy inni przemawiają co ma na celu wprowadzenie chaosu i zamętu. Swoją postawą wykazuje jedynie brak szacunku do kolegów i koleżanek radnych, wójta no i nas mieszkańców. Nie wnosi nic konstruktywnego do tych zebrań. Przecież to dzięki nam tam jest. No ale ten pan chyba wychodzi z założenia, ze to ludzie są dla niego a nie on dla ludzi. Poczekamy zobaczymy. Już za niedługo pewnie będzie jednym z nas szaraków bo ja mu dalszej kariery w tym urzędzie nie wróżę. Z przykrością stwierdzam, że mało kto ma szanse na pozostanie tam w następnej kadencji. Żal patrzeć na to co sie wyprawia. Jak bez odpowiedniej kalkulacji trwoni sie pieniądze. Decyduje sie o nas bez nas co w przypadku szkoły jest ważną kwestia, bo to my rodzice będziemy posyłać tam swoje dzieci.


Mowa o radnym Rożniatowskim a nie Rogozińskim oczywiście. (literówka) :lol:
Cytować
 
 
#64 Grzsiek 2017-11-02 18:34
Wychodzi na to szanowny panie @ "obserwatorze", że dno pan Ryszard C. osiągnął już dawno, a teraz przez nie wyrzucenie Rycha ze szkoły dołączył do niego p. wójt Sławomir Chojnowski. Oni są chyba tak naprawdę bliźniakami jeżeli chodzi o upodobania kulinarne i obyczajowe. Przecież widziano ich naprawdę duuuużo razy w Solparku i innych knajpach przy jednym stoliku, na którym walały się różne szklane opakowania i naczynia "liturgiczne". Nasi panowie bohaterzy prawie zawsze byli w identycznym stanie, który można nazwać pełnią ekstazy alk......lub jak kto woli upojenia pewnymi płynami ustrojowymi. Przysłowie mówi cyt. "jabłko nie odleci daleko od jabłoni"lub drugie cyt. "z kim przystajesz -takim się stajesz". Swoją drogą tutaj powinien zadziałać Kurator Oświaty w stosunku do Ryszarda C. i Wojewoda za brak nadzoru i tolerowanie hańbiących zachowań w stosunku do p. Chojnowskiego i jako przedstawiciele Rządu powinni obydwu jegomości wywalić z hukiem na zbity pysk.Chyba jednak partyjne interesy wzięły górę nad naprawą zdemoralizowane go Państwa Polskiego. Nie rozumiem jednak dlaczego PIS broni ludzi PO, przecież oni obydwaj startowali w ostatnich i nie tylko w ostatnich wyborach z komitetu "Razem dla Gminy"(chyba raczej razem dla siebie),a to przecież była i jest przystawka Platformy Obywatelskiej. Niektórzy z nich pamiętają nawet swoje świetne czasy z członkostwa w PZPR, a później kochali się w SLD. Żenada i nic więcej,Gmina już się nie topi, Gmina po prostu tonie!
Cytować
 
 
#63 mieszkanka 2017-10-26 10:55
Cieszę się, że kadencja radnych dobiega już końca. W moim mniemaniu jest to najgorszy skład Rady w naszej gminie. Buta, pieniactwo, działanie na szkodę mieszkańców. Przywileje dla bogaczy by byli jeszcze bogatsi. Na październikowej sesji poruszany temat szkoły. Prośba o pozostawienie tego jakim było i jest. Argumenty kilku radnych opowiadających sie za korzyściami z tego wynikającymi nie trafiają do pozostałych. Wyglada to tak jakby z góry było przesądzone, że szkoła ma pójść na zmarnowanie. Radna Szczęsna to uniżony sługa pana wójta. Aż w oczy to kole i wzbudza litość co do osoby tej pani. Nie mająca własnego zdania, tym bardziej że jest pedagogiem i funkcjonowanie szkoły nie jest jej obce chociażby przez sentyment do tej placówki, w której pracuje tyle lat. Jednym słowem ,,zdrajca" w oczach rodziców mająca do wyboru rodzice bądź władza wybiera tych drugich z wiadomych względów.
Że już o zachowaniu radnego Rogozińskiego nie wspomnę. Ludzie !!! Kto go wybrał? Pan pozbawiony jakiejkolwiek kultury, który na sesjach jako jedyny nie potrafi tyłka podnieść tylko mruczy na siedząco (no jak mu sie przypomni to wstanie :lol: ) A jak nie mruczy, to sadzi głupie uśmieszki, niepotrzebne komentarze i odnosi się per Ty do pozostałych nie zachowując jakiejkolwiek etykiety przystającej osobie na tak reprezentatywny m stanowisku. Najwięcej do powiedzenia ma wtedy, kiedy inni przemawiają co ma na celu wprowadzenie chaosu i zamętu. Swoją postawą wykazuje jedynie brak szacunku do kolegów i koleżanek radnych, wójta no i nas mieszkańców. Nie wnosi nic konstruktywnego do tych zebrań. Przecież to dzięki nam tam jest. No ale ten pan chyba wychodzi z założenia, ze to ludzie są dla niego a nie on dla ludzi. Poczekamy zobaczymy. Już za niedługo pewnie będzie jednym z nas szaraków bo ja mu dalszej kariery w tym urzędzie nie wróżę. Z przykrością stwierdzam, że mało kto ma szanse na pozostanie tam w następnej kadencji. Żal patrzeć na to co sie wyprawia. Jak bez odpowiedniej kalkulacji trwoni sie pieniądze. Decyduje sie o nas bez nas co w przypadku szkoły jest ważną kwestia, bo to my rodzice będziemy posyłać tam swoje dzieci.
Cytować
 
 
#62 obserwator 2017-10-24 06:32
Pan Ryszard Ciągło, osiągnął dno. Nie zamierzam się nad nim pastwić, ale nie zamierzam również tolerować takiego zachowania wśród wychowawców młodego pokolenia czy rządzenia pod wpływem jakichkolwiek używek czy nawet leków powodujących zubożenie intelektualne człowieka. Myślę że wójt Chojnowski powinien co najmniej zawiesić pana Ryszarda Ciągło w obowiązkach dyrektora Gimnazjum i nauczyciela oraz skierować go przed Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, która ma możliwość wysłać takiego osobnika na przymusowe leczenie. Następne kroki to podjęcie decyzji przez klub PIS przy Radzie Powiatu o wydaleniu pana Ryszarda ze swoich wszelkich struktur, jak również postawienie wniosku do Zarządu PiS o wydalenie go z PIS-u. Mam również nadzieję że Zarząd Stowarzyszenia "Razem dla Gminy Kleszczów "pożegna się z Ryszardem C. Tak na marginesie jeżeli między innymi tak ma wyglądać ta "nowa jakość rządzenia ", którą szumnie zapowiadał sam Ryszard C, to ja bardzo przepraszam, ale pakuję walizki i spieprzam gdzie pieprz rośnie. Jeżeli organa partyjne PIS-u i wójt Chojnowski nie wyciągną surowych konsekwencji wobec Ryszarda C. to znaczy że nie ma w Polsce żadnej odpowiedzialnoś ci, nawet za takie haniebne przewinienia!
Cytować
 
 
#61 zawstydzony 2017-10-20 17:07
http://belchatow.naszemiasto.pl/artykul/belchatow-dziwne-zachowanie-radnego-ryszarda-ciaglo-na,4284312,artgal,t,id,tm.html
Cytować
 
 
#60 Kika 2017-10-17 07:57
Co tutaj tak cicho. Czyżby komentujący pogubili się w tym co się dzieje w gminie.
Cytować
 
 
#59 Obecny 2017-10-09 19:16
@Mariola Ł. i Iwona

Też byłem na zebraniu rodziców w SP Kleszczów. Atmosferę tego spotkania określiłbym jako "grilowanie" radnych M.Kuśmierka oraz H.Michałka.
Zaszła jednak mała pomyłka we wpisie pani Marioli Ł. Drugą "krzykaczką" nie byłą pani Agnieszka M. z bloków w Łuszczanowicach ale pani Katarzyna B. z Żłobnicy. Najbardziej podobało mi się wystąpienie pani Marioli R. Oskarżyła ona radnego M.Kuśmierka o korupcję a nawet o popełnienie przestępstwa przez działanie na niekorzyść gminy. Ciekawi mnie czy ta pani złożyła zawiadomienie do prokuratury na działania radnego. Jeżeli nie to radny M.Kuśmierek powinien złożyć sprawę pani Marioli R. o zniesławienie. Tak czy owak sprawa ta powinna mieć finał w sądzie.
Cytować
 
 
#58 pompiduuu.. 2017-09-27 06:53
Te nierządy Chojnowskiego, Gucowej i tej "całej" rady Gminy wyglądają tak samo, jak przemówienia naszego wodza Sławomira Chojnowskiego na wszelkich uroczystościach , akademiach czy nawet na jakiś piknikach strażackich. Żenada, beztalencie i brak jakichkolwiek szans na poprawę, to moim zdaniem najdelikatniejs za ocena jaką można wystawić.Jak taki ktoś mógł zostać wójtem najbogatszej Gminy w Polsce, człowiek który jest już chyba pięć lat wójtem,do tego kilkanaście lat był radnym nie potrafi sklecić trzech, czterech zdań, to jest naprawdę wstyd. Przysłowie przecież mówi cyt."jak cię widzą , jak cię słyszą taki jesteś" i tak niestety cię inni oceniają.Zreszt ą co tu oceniać, wystarczy przeczytać poniższe komentarze, one wszystko doskonale ukazują, jak można wpaść na pomysł ,aby zamykać prawie nową szkołę, na 450 uczniów, tylko po to aby wybudować drugą podobną. Najgorsze w tym całym zajściu jest to, że to właśnie wójt Gminy jest całym prowodyrem tej zadymy. Tym radnym, którzy to popierają też chyba brak piątej klepki, ale cóż może znajdą się tacy którzy temu zapobiegną. Ratunku!!! Gmina tonie.
Cytować
 
 
#57 Tomek 2017-09-21 21:54
...na wczorajszym zebraniu w szkole w Kleszczowie dali nam jakieś kartki, których było kilka i kazali się wpisywać. Bezpośrednio po rozpoczęciu zebrania zaczęli coś nie spójnie mówić o nowej szkole lub rozbudowie starej, zrobiło się spore zamieszanie, na sali był taki mały raban. Wszystkie kartki były spięte, te na górze były czyste, pod spód podobno były podpięte kartki z jakimiś informacjami. Prawie wszyscy myśleli ,że jest to lista obecności i dlatego się tam wpisywaliśmy. Nie było konkretnej listy obecności jako np. Rada Rodziców bo taka jest jeszcze nie wybrana, wiadomo nowy schemat organizacyjny szkół po reformie, nowi uczniowie, więc nikt nic nie podejrzewał. Ku zaskoczeniu zdecydowanej większości zebranych ludzi dowiedzieliśmy się na koniec zebrania, że były to listy popierające likwidację obecnej szkoły. Ludzie byli oburzeni, ale wiadomo każdy rodzic przy nauczycielach za dużo się nie odezwie, w końcu jego dzieciak ma się tutaj kształcić, więc po co ma mieć jakieś niepotrzebne problemy. Bardzo wielu chyba zdecydowana większość obecnych na tym zebraniu mówiło, że gdyby wiedzieli od początku po co są te listy, to nigdy ich nazwisko by się tam nie znalazło.Poczul iśmy się oszukani, nabici w butelkę i dlatego prosimy Radę Gminy o nie branie na poważnie tych list z naszymi podpisami, jako naszego wniosku, że jesteśmy za likwidacją obecnej szkoły. Organizatorów tego zebrania, a w szczególności tych którzy tak dużo dyskutowali w temacie likwidacji szkoły ,prosimy o wycofanie się z tej złej drogi, bowiem nie należy oszukiwać innych w celu uzyskania jakiś swoich korzyści czy niby racji. To było haniebne zachowanie, dzięki któremu ci którym na tym zależało osiągnęli jakiś połowiczny cel, w postaci naszych podpisów. Mam nadzieję, że takie zajście więcej się nie powtórzy ,będziemy bardziej dociekliwi,a Rada Gminy nie da się oszukać zainteresowanym likwidacją obecnej szkoły. cześć wam
Cytować
 
 
#56 Mariola Ł. 2017-09-21 20:35
@ p.Iwona; też byłam na tym zebraniu i naprawdę odczułam taki sam wydźwięk jak pani p. Iwono. To nic innego tylko uprawianie podwórkowej, pełnej bajkopisarstwa ,kłamstwa ,mamienia,hipok ryzji i zacietrzewienia polityki. Można powiedzieć że takie "Teraz Ku... My" Te dwie "damy", które brylowały na tym zebraniu to rzeczywiście "wielbicielki" pana Chojnowskiego i pani Gucowej. Jedna z nich to pani Mariola R z Łuszczanowic, którą nasz spryciarz wójciu Sławuś wsadził do Rady Nadzorczej Energoserwisu Kleszczów, gdzie zarabia cztery tysiaki na miesiąc, oczywiście do kieszeni. Druga z dam to Agnieszka M. mieszkająca chyba w łuszczanowickic h blokach wysławiająca się jak mafiozo pani przewodnicząca ze szkoły w Kleszczowie, którą także wójciu Sławuś wsadził na kierowniczy wysokopłatny stołek w Solparku. Po jakimś czasie za "zasługi" z kierowniczego stanowiska wyrzucił ją z hukiem prezes Stawski, ale gdy odszedł z Solparku wójciu Sławuś ponownie wsadził ją na kierowniczy stołek. Pani Agnieszka M. też zarabia podobnie jak pani Mariola,czyli około cztery tysiaki do kieszeni, nie mając nawet odpowiedniego wykształcenia wymaganego na kierowniczyn stanowisku.Dlat ego szanowna pani Iwono, tak zażarcie, te dwie klakierki obstawały za bzdurnymi, pozbawionymi jakiejkolwiek logiki i sensu pomysłami Chojnowskiego, Gucowej i pani radnej Agnieszki Sz z Kleszczowa. W innym razie mogły by np. zostać przesunięte do głębokich rezerw kadrowych lub być odstawione w całkowite zapomnienie, a tu trzeba się bawić i stroić na co idzie od cholery kasy. Budowa nowej szkoły na osiedlu na sześćset czy więcej miejsc plus całe zaplecze socjalne, sportowe(hale,b oiska piłkarskie, lekkoatletyczne , korty) to wydatek ok. stu milionów zł,a jak wiadomo z praktyki, w Kleszczowie może sporo zabraknąć. Całkowitym zafałszowaniem i próbą omamienia zebranych popisywali się Gucowa i Chojnowski, mówiąc o dwudziestu dwóch milionach kosztów budowy nowej szkoły. Przedszkole, które teraz się buduje bez wyposażenia, hali i obiektów sportowych i jest 4 razy mniejsze (pomieści 150 dzieci)kosztuje gminę 15 milionów, więc łatwo policzyć ile może kosztować taki gmach jak proponują ci nieobliczalni Urzędnicy z paroma przybocznymi podżegaczami. Ten obecny zespół budynków szkolnych ma dopiero 20 lat więc jest to prawie nowy obiekt, należy go tylko rozbudować o kolejną nawę, dobudować parking, ewentualnie odnowić pozostałość i wszystko załatwione. To są chore pomysły, tym ludziom sodówka uderzyła do głów lub pomieszały im się może zmysły, albo jak sugerowali po zebraniu niektórzy rodzice mają już pewnie jakieś swoje "kokosowe interesy" do zrobienia, na tym przedsięwzięciu . Dziwię się też tym czterem radnym którzy przyszli na to zebranie, lecz siedzieli jak sparaliżowani i ani be ,ani me. Czy wy szanowni radni nie widzicie co się dzieje na waszych oczach, że może być wyprowadzana całkiem niepotrzebnie w ordynarny wręcz złodziejski sposób przez kilku cwaniaków i speców od zadym potężna kasa, nasza kasa. Opamiętajcie się ludzie, zresztą wybory dość blisko może nie zdążą z tą anarchią.Cała nadzieja w tych pozostałych radnych, którzy podjęli decyzję o rozbudowie obecnej szkoły , obiektu socjalnego i parkingu, którzy chyba na znak protestu nie przyszli na zaproszenie! tych krzykaczek, kierowanych przez Chojnowskiego i Gucową Widać że jeszcze myślą i zależy im na dobru Gminy, a nie na własnej kieszeni i układach kolesiowsko biznesowych. Nie dajcie się zastraszyć tym cwaniakom, jest ich mała grupka, prawie całe społeczeństwo Gminy mówi NIE!!! marnotrawstwu i wyprowadzaniu olbrzymich pieniędzy,róbci e swoje. My rozliczymy krzykaczki, krzykaczy, zadymiarzy oraz wójta, vice- wójtową i ich przyd...... przy urnach wyborczych. Pozdrawiam Mariola Ł.
Cytować
 
 
#55 Iwona 2017-09-21 20:11
Kiedy wróciłam w czwartek z pierwszego zebrania rodziców w szkole podstawowej w Kleszczowie i zastanawiałam się czy więcej razy pójdę na taki żenujący spektakl. Mieszkam w Gminie Kleszczów od dziewięciu lat, myślałam że tutaj jest wszystko poukładane na najwyższym poziomie z zachowaniem rozwagi i obiektywizmu, ale to co wczoraj działo się na zebraniu szkolnym w Kleszczowie po prostu wszystkiemu zaprzecza.Jakie ś dwie bardzo krzyczące jak wściekłe sroki panie zdominowały całe spotkanie, nie dopuszczając nikogo do głosu. Nie brakowało obrazy innych nieobecnych ludzi było tego co nie miara, był wszechobecny szantaż, były wymyślania kuriozalnych wręcz spraw związanych z reformą szkolnictwa w Kleszczowie. Zaraz na pierwszy rzut oka skojarzyłam że te dwie kobiety, to wrzaskliwe krzykaczki z zebrań wiejskich w Łuszczanowicach . Niestety było dobitnie widać że są to sterowane przez panią Guc notabene wice wójt i wójta Chojnowskiego tzw klakierki,bo powtarzały identyczne slogany-dyrdyma ły co naprawdę wyglądało żenująco. Panie wójcie i pani wice wójt, jak wy opieracie swoje rządzenie na pomysłach takich osobistości, to ja naprawdę nie wróżę wam nic dobrego. Skończycie źle, może nawet w objęciach prokuratora, a już na pewno zostaniecie przeklęci przez mieszkańców. Nie idźcie tą drogą, bo to marnotrawstwo, wyrzucanie pieniędzy w błoto,co jak wiadomo nie powinno mieć miejsca, tym bardziej w waszym wykonaniu, bo jeszcze nie tak dawno, przed wyborami mówiliście Państwo o oszczędnym, tanim gospodarowaniu i nowej jakości rządzenia, czyż byście już zapomnieli???
Cytować
 
 
#54 xyz 2017-09-01 20:15
Fama niesie, że podobno na obecną szkołę w Kleszczowie, jak już ją zlikwidują i te dwa hektary placu na którym stoi, są już chętni nabywcy. Podobno to jacyś kleszczowscy urzędnicy i biznesmeni,chyb a dlatego tak nisko ją wycenili. Kupią ją wraz z halą sportową i trzema boiskami za pięć czy może sześć milionów, a Gmina na taką samą na osiedlu wyda sto albo więcej milionów. To się nazywa "BYZNESSS" lub "nowa jakość" rządzenia w Kleszczowie. Ciekawe kim są ci urzędasy i ci biznesmeni, którzy stoją za przejęciem tego atrakcyjnego terenu wraz z ogromnymi budynkami?? Może to jedni i ci sami, którzy już kilkaset hektarów taniej gleby w Kleszczowie nabyli i wybudowali na nich różne obiekty przynoszące im ogromne zyski. Jedno jest pewne może to być dla nich interes życia. Ciekawe czy ci radni ,którzy tak mocno namawiają, a wręcz szantażując innych, zastraszając ich poprzez namawianie i mamienie mieszkańców, aby ci przychodzili na komisje i sesje w celu wywarcia presji i paniki u pozostałych radnych, tylko po to aby ci drudzy zmienili swoje zdanie i opór wyrażając jak oni zgodę na budowę nowego gmachu szkoły za sto, czy sto pięćdziesiąt milionów zł, zdają sobie sprawę że działają na szkodę Gminy. Tak oto najłatwiej jest postawić w stan upadłości,pusto stanu,niby zbędnego dla Gminy balastu,obciąże nia prawie nową szkołę wraz z całą infrastrukturą sportową, komunikacyjną i socjalną która według kleszczowskich realiów warta jest co najmniej 80 do 100 mln zł. Zastanawiającym jest również fakt że obecny wójt wycenił ten cały kompleks jedynie na 9 mln. zł, podczas gdy remont i modernizacja Ośrodka Zdrowia notabene pięć razy mniejszego budynku niż kompleks szkolny kosztowały podobno łącznie 14 mln.zł. Czyż nie jest to zastanawiający fakt demontażu budżetu Gminy, a może to jakiś przekręt? który został opracowany przez jakiś cwaniaków od lewego "Byznesssu" i pomagających im urzędników? Może wskazana była by kontrola wydawania pieniędzy publicznych przez obecnego Wójta i jego kolegów "radnych" przez np. CBA czy ABW? No ale co zrobić ,żyjemy i mieszkamy w Polsce, w której dobrze jest tylko tym którzy są przy korytach i tym którzy zarządzają nie swoimi pieniędzmi,naj lepiej publicznymi czyli naszymi, a co "łatwo przyszły to łatwo pójdą".
Cytować
 
 
#53 Ojciec 2017-09-01 18:24
Zdumiewa mnie beztroskie podejście radnych do tematu reformy oświaty. Aktualnie koncentrują się na budowie nowej szkoły, która jeżeli powstanie to jej budowa potrwa kilka lat. Nikt z radnych nie mówi na temat jak zmieścić dodatkowo klasy 7 i 8. Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem dopóki nie powstanie nowa szkła (co nie jest wcale takie pewne) przenieść 6,7 i 8 klasy do budynku byłego gimnazjum w Solparku. Uniknie się w ten sposób przepełnienia w starym budynku szkoły podstawowej. Dodatkowo uważam że nie po to ogromnymi nakładami finansowymi budowaliśmy Solpark, żeby się w nim uczyli obcy ludzie jak to ma miejsce obecnie w przypadku technikum i liceum. Może ktoś z rządzących pochyliłby się wreszcie nad problemami mieszkańców a nie jedynie nad tym jak napchać własną kieszeń z publicznych pieniędzy.
Cytować
 
 
#52 kleszcz 2017-08-29 20:59
Czy ta pani postradała zdolność prawidłowego myślenia?, czy może chce ogołocić z pieniędzy naszą Gminę?, a może to zemsta i szantaż na swoich koleżankach i kolegach z Rady Gminy? Mowa tutaj o pani radnej A.Szczęsnej z Kleszczowa. Otóż ta pani napisała na swojej stronie internetowej (faceboku) że któraś z komisji RG nie wyraziła zgody na budowę nowej szkoły podstawowej w Kleszczowie, w okolicach Solparku na uwaga! sześćset uczniów.Moim zdaniem jest to jedna z najlepszych decyzji radnych tej komisji . Po jaką cholerę likwidować prawie nową szkołę, która funkcjonuje w tym budynku dopiero od 20 lat. Budynek został wybudowany od podstaw, wykończony jest naprawdę w wysokim standardzie, druga jego część została gruntownie przebudowana i wyremontowana około 12 lat temu. po co więc nam kolejne idące w setki milionów koszty. Jeżeli może zabraknąć miejsc dla uczniów wystarczy tak jak w Łękińsku dobudować skrzydło i po problemie. Wyda się wtedy może 3-4 miliony, a nie sto. Proszę panią radną Szczęsną z Kleszczowa aby się ogarnęła, przywróciła do porządku i pozytywnego myślenia. Proszę nie straszyć, mamić i namawiać mieszkańców do jakiś zadym czy wrzasków, bo nie taka jest rola radnego, posła czy innej osoby zajmującej się z wyboru sprawami publicznymi. Pani radna Agnieszko głosowałem na panią, czego teraz bardzo żałuję, przed wyborami mówiła pani co innego. Pani dewizą miały być przejrzystość działań, oszczędne i racjonalne gospodarowanie publicznymi pieniędzmi, transparentność i tzw. "nowa jakość" Niestety po trzech latach między innymi pani rządzenia Gminą jest wszystko odwrotnie, a mnożenie kosztów funkcjonowania Urzędu Gminy i jego jednostek organizacyjnych stało się niejednokrotnie kilkakrotnie wyższe niż przed kilku latami, gdy władzę sprawowali niby pani przeciwnicy polityczni.Wy po prostu nie liczycie się z nikim i z niczym, Gminne pieniądze traktujecie jak mannę z nieba, która będzie lecieć wiecznie ,tak nie może być! Swoją drogą ciekawe czy po 20 latach mieszkania, w przez siebie wybudowanym domu, tylko dla tego że przybyło pani dwóch członków rodziny pozostawiła by go pani jako pustostan, lub przerobiła na szalet?? czy może raczej rozbudowała by go pani np. o dwa dodatkowe pokoje?? Na te pytania niech odpowiedzą sobie Państwo sami ,a szczególnie pani "Radna" Agnieszka Szczęsna. Takiego marnotrawstwa jak obecnie w Kleszczowie na pewno nie ma w żadnej Gminie w Polsce ,a nawet chyba w Europie. Pozostali radni nie bierzcie przykładów z takich radnych jak pani A.Szczęsna, nie dajcie się omamić, pomyślcie lepiej jak zorganizować nowe miejsca pracy, a Szkołę w Kleszczowie rozbudujcie na obecnych terenach bo to jest najbardziej racjonalny i uzasadniony ekonomicznie sposób na zapewnienie dla naszych dzieciaków miejsc w szkole.
Cytować
 
 
#51 kolega 2017-08-29 20:51
Dużo pisze się o kleszczowskiej patologii, a w zasadzie o szaleńczym nepotyzmie radnych i bardzo dobrze, bo mieli przecież wprowadzać jakieś nowe zasady rządzenia, przynajmniej tak obiecywali przed wyborami. Ja uważam że prym w tym skandalu, przekręcie, oszustwie wyborczym wiedzie jednak wójt Chojnowski i jego zastępczyni J. Guc. Otóż, ta para urzędników dopuściła do przeludnienia Urzędu Gminy, Pomocy Społecznej, Solparku, Zakładu Komunalnego, Służby Zdrowia, GCI, GOK-u(domy kultury) gdzie ostatnio zatrudniono podobno 2 osoby z Radomska, i to na typowo administracyjno -kierowniczych stanowiskach. Według niektórych pracowników UG, tylko w samym Urzędzie Gminy przybyło co najmniej 40 nowych pracowników biurowych.Potwi erdza to wypowiedź p.Tarkowskiej na jednej z sesji, gdzie podała stan zatrudnienia gdy kończyła pracę jako wójt i podała obecny stan zatrudnienia ,który otrzymała od obecnego wójta Gminy. Jak wiemy w tym czasie pan Chojnowski z panią Guc i pozostałymi samorządowcami (radnymi) ze stowarzyszenia "Razem dla Gminy " nie utworzyli ani jednego rzeczywistego-p otrzebnego stanowiska pracy ,czy firmy w naszych strefach przemysłowych czy spółkach. Jak wiadomo obowiązków również nie przybyło po co więc tylu urzędników! Obecnie jest już ich tylu, że budują im za budynkiem Urzędu nowy budynek administracyjny , chyba po to aby mieli się gdzie schować przed mieszkańcami.Je żeli tak ma wyglądać ta "nowa jakość rządzenia" to ja przepraszam, ale jest to anarchia, grabienie Gminy i jej mieszkańców dla własnych potrzeb politycznych, finansowych i wszelkich tzw."układów". Oni wszyscy za to oszustwo wyborcze , za ten bajzel i anarchię powinni być już dawno w drodze referendum odwołani ze swoich stanowisk. Jeżeli tak się nie da tego załatwić, to żaden mieszkaniec w przyszłych wyborach nie powinien zagłosować na żadnego z nich i na żadnego kandydata wywodzącego się z tego środowiska, czyli z "Razem dla Gminy", "Twój Kleszczów" czyli tak naprawdę z byłej "ODNOWY". Zostaliśmy przez obecnych samorządowców Kleszczowa jako społeczeństwo brutalnie oszukani, ulegliśmy w dziecinnie naiwny sposób omamieni, daliśmy się wykiwać ulegając jak się okazało fałszywym, nie prawdziwym obietnicom i pomówieniom innych kandydatów do samorządu.. Były to przede wszystkim układanki, agitki wyborcze w wykonaniu p. Chojnowskiego, A. Tkacza, K.Tarkowskiej, R. Ciągło, Michała Michałka, J. Rzeźnika, A.Szczęsnej, Przemysława G. i pozostałych ,którzy są teraz z małymi wyjątkami niby "naszymi" radnymi.To naprawdę nie może się w Kleszczowie powtórzyć, tacy ludzie nie powinni nigdy więcej mieć nawet minimalnego wpływy na życie społeczne Gminy, oni naprawdę doprowadzą tą Gminę do ruiny. Przecież oni wyprowadzają w białych rękawiczkach z naszej gminnej kasy setki milionów złotych ,jak np. 20 milionów dla bełchatowskiej spółki komercyjnej,to jest draństwo i rozbój robione w biały dzień, na naszych oczach. Zróbmy wreszcie z nimi porządek!!!
Cytować
 
 
#50 rycho 2017-08-24 22:03
Ludzie Chojnowskiego i Gucowej, tacy jak Szczęsna, Karasiński, Zięba, Rożniatowski i inni z "razem dla siebie" znowu zaczynają rozbiór Gminy. Teraz chcą budować szkołę w Kleszczowie za sto milionów, chyba tylko po to żeby jakieś ochłapy (np.5 milionków)być może się udało skręcić np. od "ulubionego" wykonawcy budowli. Innego celu budowy drugiej szkoły trudno jest sobie zdrowo myślącemu człowiekowi wyobrazić. Zamykać szkołę wybudowaną i urządzoną na najwyższym poziomie 20 lat temu, do tego cały czas modernizowaną i wyposażaną w nowe pracownie, pomoce, urządzenia, sale gimnastyczne, boiska, korty to typowe oszustwo i draństwo. Jak można tak niweczyć pieniądze i pracę innych ludzi, to jest po prostu chore. Trzeba z tymi ludźmi jak najszybciej zrobić porządek i odsunąć ich od władzy. To są jacyś opętani fanatycy, a nie ludzie zdroworozsądkow i, których chyba przez pomyłkę lub może jakieś przekręty wyborcze "wybrano" na radnych. Idźcie do diabła, wtedy nie będzie wyprowadzania naszych publicznych pieniędzy, nie będzie chorych pomysłów, nie będzie głupot, a nam szargania nerwów.
Cytować
 
 
#49 Mariusz 2017-08-10 03:18
No to się "Twój Kleszczów" skompromitował/ sprzedał za posadę J.Rzeźnika w Energoserwisie. Jak widać wybory samorządowe zbliżają się wielkimi krokami i trzeba zacząć odgrzewać stary temat spalarni śmieci. Raz już się udało na tym wsadzić do UG jedną ekipę "Razem dla Gminy" to teraz będą promować grupę M.Michałka z PISu i kogo tam im jeszcze w teczkach przywiozą. Jedno trzeba J.Rzeźnikowi przyznać, że się uczy na błędach. Zapłatę za poparcie trzeba przyjąć przed a nie po wykonaniem usługi. Ze stanowiskiem wicewójta się nie udało to teraz wziął posadę członka zarządu Energoserwisu za poparcie likwidacji szkoły w Łękińsku i diabli wiedzą co jeszcze w przyszłości. Mam nadzieję że mieszkańcy Gminy Kleszczów się drugi raz na to nie dadzą nabrać, bo nas to dziadostwo sprzeda za 5zł i wyda na pastwę obcych!
Cytować
 
 
#48 Maxim 2017-07-29 07:54
...a co się Przemcio G. będzie szczypał, przecież jego kolesie z "Razem dla Gminy" już dawno poobsadzali kleszczowskie spółki swoimi rodzinami. Pierwszy z brzegu niejaki Jarosław Rzeźnik jest teraz vice-preziem Energoserwisu, mąż radnej z Kleszczowa Agnieszki R. pan Mariusz Rutkowski jest w radzie nadzorczej Energoserwisu, siostra pana przewodnicząceg o Rady Gminy pani Iwona Jabłońska jest również członkiem rady nadzorczej Energoserwisu czy wreszcie szwagierka radnego z Łękińska pani Barbara Gwoździk jest w radzie nadzorczej Solparku Kleszczów. Jak ktoś nie wierzy, to proszę sobie sprawdzić na stronach internetowych tych spółek. To jeszcze nie koniec tej plejady "gwiazd", ponieważ pozostali radni z sitwy p. Chojnowskiego niby "razem dla Gminy" pozatrudniali swoje żony, mężów, rodziców, kuzynów oraz samych siebie w Urzędach, Instytucjach, Szkołach, Spółkach Gminnych na "odpowiednich" fuchach i za "odpowiednio słuszne" pieniądze. Rażącym przykładem jest tutaj pani radna z Kleszczowa Agnieszka R. której dochód wzrósł z 34tys.za rok 2015 do prawie 130 tys w roku 2017(wykaz z oświadczenia majątkowego na BIP) Tych wyżej wymienionych podam dokładnie w innym terminie, obecnie sprawdzamy, gdzie ich poupychali, a to cwaniacy! Popatrzcie Szanowni Państwo, jak to miało być transparentnie, sprawiedliwie, przejrzyście, tanio, według nowej jakości. Wyszło że nas perfidnie oszukali, wykorzystali nas. Na dodatek wyprowadzają hurtem Gminne czyli nasze pieniądze, nic nie robiąc, bo podobno te budowy które teraz trwają to jeszcze przedsięwzięcia poprzedniej ekipy. Można chyba śmiało powiedzieć, że była to wielka ściema i skok na kasę ekipy Chojnowskiego, którzy w łatwy sposób nas omamili i teraz jeszcze się z nas ironicznie podśmiewają. Bogacą się sami, bogacą się ich bliscy i kolesie, a nam pozostało pracować za najniższą krajową, często na rowach na śmieciową umowę, bo ci wielcy reformatorzy nie zorganizowali jak dotąd nawet jednego miejsca pracy w naszych strefach przemysłowych. Jak mówi wielu, zamiast nowych firm, te które miały inwestować w Kleszczowie ,po kilku rozmowach z obecną ekipą uciekły ze swoimi inwestycjami do innych miejscowości. To jest straszne!
Cytować
 
 
#47 Ja... 2017-07-28 21:32
Ciekawe jaką fuchę szykuje sobie P.Grzegorczyk, że tak niby gorliwie "przygląda" się proponowanej budowie spalarni odpadów pooperacyjnych ludzi i zwierząt oraz katastrofie w kleszczowskiej "lecznicy" Salus. Należy zwrócić uwagę ,że to ta sama "spóła",która jak ktoś pisał cyt."przeżarła za dwa miesiące swoich dzikich występów" dwa miliony złotych, które dawniej starczały na cały rok leczenia kleszczowskiej braci. Coś mi tutaj śmierdzi, czyżby znowu kolesie z "Razem dla Si...."chcieli dorwać się do koryta i udają "przejętych" losami naszej Gminy.
Cytować
 
 
#46 Paweł 2017-06-28 22:17
@Przemysław Grzegorczyk, a za co mają pana leczyć, podobno te dwa miliony które dostali w kwietniu już przeżarli. Doktorki za darmo nie będą robić, na miejscu u siebie mają wystarczająco zajęć, jeszcze chwila, a za dentystów ma podobno się Salus zabrać, to i trzonowe stracimy. Po drugie p. Przemcio przecież to pan tak mocno wrzeszczał na kleszczowskim ryneczku i u mnie w domu na poprzednią ekipę rządzącą, że źle rządzą, źle budują, nie walczą z bezrobociem, wyprowadzają ponoć kasę więc ich zmieniliśmy. Jak widać ,chyba nie miał pan racji, bo teraz jest jak w czeskim filmie "nikt nic nie wie" Kasa wypływa dziesiątkami milionów, likwidują szkołę Podstawową w Kleszczowie wartą 50 milionów, dają śmieciowej firmie z Bełchatowa 20 milionów, na osiedle w Koloni Łuszczanowice na którym nikt nie kupił działki przeznaczają (na ulice ,przyłącza ,skwery) następne 50 milionów, ośrodek zdrowia remontują za 14 milionów, przedszkole "budują" za 15 milionów gdy takie samo pod Warszawą inni budują za 8 milionów, w Urzędzie już nie mogą się pomieścić tyle ich wójt napędził, w Solparku zatrudnienie wzrosło o uwaga! 60 ludzi przy tylu samo obowiązkach ,a zamiast zysku jest podobno za 2016rok milion czterysta tys. strat. Trzeba jednak dodać ,że o siebie dbają wszyscy, radni ulokowali siebie samych, bądź swoich bliskich w gminnych spółkach, zakładach, lub w ich radach nadzorczych. Przykładem jest pani radna z Kleszczowa która pracuje w jednej ze spółek, zarobek na przestrzeni dwóch lat wzrósł jej z 34 tys w 2015 r do uwaga! 130 tys w 2017r (dane z oświadczenia majątkowego pani radnej w BIP)Drugim przykładem jest jeden z radnych , który pracuje na wysokim stanowisku w spółce gminnej,któremu wójt zatrudnił podobno pół rodziny, a jeszcze na dodatek pozostali dostali fuchy w radach nadzorczych spółek gminnych ,między innymi w Solparku. Po trzecie p. Przemku czyż nie są to byli pana kamraci polityczni, więc po co teraz te krzyki rozpaczy z pana strony, a może to następna pana układanka polityczno-wybo rcza, a nóż się uda dostać do koryta??
Cytować
 
 
#45 Marek W. 2017-06-11 22:24
Jestem poirytowany tym ,że z tego portalu zniknął mój komentarz, w którym ukazałem w 100% prawdziwe dane i wiadomości dotyczące likwidacji szkoły podstawowej w Kleszczowie, która miała miejsce na sesji w dniu 30.05.2017.w Urzędzie Gminy w Kleszczowie. W swoim komentarzu napisałem że projekt uchwały mówiący o likwidacji obecnej szkoły Podstawowej przygotował i przesłał do Rady Gminy Wójt S. Chojnowski. Projekt uchwały był omawiany -dyskutowany na sesji, na którą przybyli przedstawiciele niektórych rodziców, dyrektorzy szkół i nieliczni mieszkańcy. Napisałem również że najbardziej zagorzałymi zwolennikami takiego rozwiązania tej kwestii byli radni pani. A.Szczęsna, pan P. Karasiński i M. Rożniatowski. Wśród dyrektorów najbardziej zaangażowaną, aby w taki sposób rozwiązać ten problem była pani Dyrektor Szkoły Podstawowej z Kleszczowa M. Kulka. Muszę także powiedzieć ,że oglądając video relację z tej sesji widać i słychać jak na przysłowiowej dłoni, że ta grupa niby rodziców to fanatyczni zwolennicy, a może wręcz poplecznicy pana wójta, pani zastępcy wójta i obecnej pani dyrektor ze szkoły w Kleszczowie. Odnosi się wrażenie że przyszli oni z wrogim nastawieniem wobec innych radnych, przyszli tylko po to aby pomóc w arogancki sposób "swojemu" koledze wójtowi w osiągnięciu jego celu ,czyli likwidacji obecnej szkoły i wybudowaniu w przyszłości innej za co najmniej jak niektórzy piszą 50 mln zł Trzeba przyznać ,że po części udało im się to osiągnąć, bowiem poprzez zastraszanie wymogli takie ,a nie inne zachowanie niektórych radnych, którzy bojąc się szykan i wyśmiewania głosowali w taki a nie inny sposób. Chyba nie napisałem niczego co nie jest zgodne z głównymi postaciami tego żenującego widowiska, które posiada ogromne cechy egoizmu, cynizmu i zarozumialstwa. Czyż nie prawdą jest że radni którzy głosili wszem i wobec że rozwiązanie jakie zaproponował pan Chojnowski jest jedynym, nie biorąc przy tym niczym nie uzasadnionych kosztów??, które będą oscylować w wys. ok 50 mln zł Czyż nie prawdą jest że ci akurat radni są mocno uzależnieni od wójta poprzez powiązania zatrudnienia zawodowego ich samych lub członków ich rodzin i np. w radach nadzorczych? Czyż nie prawdą jest że wszyscy obecni dyrektorzy są powołani na swoje stanowiska przez obecnego wójta, który może zachować się inaczej w przyszłości? Czyż nie prawdą jest że obecna pani Dyrektor że szkoły w Kleszczowie pochodzi i mieszka w Radomsku? Czyż nie mogłem publicznie zapytać dlaczego pani dyrektor M. Kulka nie pracuje w szkołach z Radomska tylko dojeżdża 25 km do Kleszczowa ? przecież jest osobą publiczną. Czyż nie prawdą jest że obecna szkoła to szkoła z tradycjami, która tworzy Historię Kleszczowa, która była tutaj od zawsze. Wreszcie ostatni mój wywód ,czyż nie prawdą jest że propozycja p. Chojnowskiego, p, Gucowej, p. Kulki, p. Mazur i tych kilku osób ,które moim zdaniem były inspirowane przez tych pomysłodawców to rozwiązanie irracjonalne, nie mające żadnych cech prawidłowego gospodarowania publicznymi funduszami słowem jest to zwyczajne marnotrawienie pieniędzy, których niestety jest coraz mniej w kasie Gminy. Myślę że nie wszystko jest stracone, każdą bowiem uchwałę Rada Gminy może anulować, czego przykład mieliśmy na ostatniej sesji, musimy tylko się zmobilizować i zebrać np. kilkaset podpisów. Dlatego proszę operatora tego portalu o nie stosowanie takich zasad nigdy więcej, i o nie wykasowywanie, usuwanie niewygodnych dla niektórych "tuzów" gminnej polityki komentarzy czy felietonów. Szanowni Państwo administratorzy , piszący komentarze, felietony, mieszkańcy zarazem czytelnicy tego i innych portali trzymajmy się zasady z cyt. ŚW. Jana Pawła II "Tylko prawda NAS** wyzwoli" Nie dajmy się zastraszyć jakimś oligarchom czy uzurpatorom jedynie słusznej racji, którzy źle nam życzą, którym ta Gmina jest obca, którym ta Gmina służy jedynie do spania, nie dajmy sobą pomiatać.
Cytować
 
 
#44 Wojtek 2017-06-10 11:20
Jednak to prawda że Chojnowski i kilku jego popleczników z Rady Gminy , likwidują obecną szkołę podstawową w Kleszczowie. Pisał wczoraj o tym lokalna Gazeta "Dziennik Łódzki" w dodatku "7 dni". Nawet dziennikarz z Łodzi dziwi się że likwidują taką szkołę wybudowaną i oddaną do użytku pod koniec lat dziewięćdziesią tych , która jest pięknym okazałym budynkiem, wyposażonym w pracownie, halę sportową różne boiska sportowe, korty itd. Czy im się we łbach poprzewracało, czy my nic nie mamy do powiedzenia w tym temacie. Po co likwidować taką szkołę, czy nie lepiej ją ewentualne rozbudować i przeorganizować rozkład zajęć lekcyjnych. Przecież taki obiekt to ogromny wydatek, znając naszych obecnych samorządowców z Chojnowskim jako wójtem na czele, sądzę że 50 milionów na budowę drugiej szkoły przy Solparku może nie starczyć. To jest anarchia i marnotrawstwo naszych pieniędzy, tym powinien się zająć Wojewoda, rozpędzić to dziadostwo ,albo Prokurator. Również my mieszkańcy powinniśmy na takie rzeczy reagować ,chociażby poprzez referendum odwołujące wójta ,a może i radnych. Tak nie może być, to wyprowadzanie pieniędzy, żeby nie powiedzieć gorzej ,że to po prostu zło........!
Cytować
 
 
#43 opornik 2017-06-10 11:16
Kika!!! dlaczego dzielisz ludzi? jaki masz w tym cel? dlaczego wyśmiewasz się z niby rdzennych mieszkańców? dlaczego siejesz zamęt? dlaczego chcesz kolejnych strat dla tej Gminy?!! Czy jesteś może z tej uprzywilejowane j „paczki” wójta? czy może uczestniczysz w podziale ewentualnych łupów z gminnego konta? a może ty jesteś z tej zesłanej kasty przez obcych i wrogich "Przyjaciół" z zewnątrz, do zgnojenia naszej Gminy i wyprowadzania kasy. Odpowiedz proszę, nie bój się, nie zasłaniaj się ksywą, przyjdź na sesję i wykrzycz to wszystko prosto w oczy tym rdzennym mieszkańcom, udowodnij że nie mają racji broniąc niszczenia zadbanej, dobrze wyposażonej szkoły, a przede wszystkim kolejnych strat dla gminy, czynionych przez obecną ekipę na czele z Chojnowskim, Gucową, w wysokości kilkudziesięciu milionów zł. Jesteście po prostu żałośni, waszym znakiem rozpoznawczym jest hipokryzja, cwaniactwo, oszustwo wyborcze, cynizm i egoizm. Czas z wami skończyć tą zabawę w rządzenie.
Cytować
 
 
#42 Marian 2017-06-10 01:02
Jak niesie wieść gminna "Twój Kleszczów" dogadał się z grupą przewodnicząceg o RG M.Michałka. Za poparcie projektu likwidacji szkoły w Łękińsku i budowy nowego molocha koło Solparku J. Rzeźnik ma dostać stanowisko wiceprezesa w Energoserwisie. Ciekawe ile w tym prawdy?
Cytować
 
 
#41 viola 2017-06-09 22:12
@ Kika, już ci odpowiadam jak głosowali nasi radni z Kleszczowa, ale wpierw Ci powiem, nie udawaj że nie wiesz ,przecież to widać na filmie z sesji ,wystarczy tylko chcieć zobaczyć to. Do rzeczy jednak ,"ZA" projektem wójta i jego pomocnicy(Gucow ej) głosowały dwie radne z Kleszczowa oczywiście Agnieszka SZ. i pani Ewa T.Jedna radna wstrzymała się od głosu a dwoje pozostałych nie głosowało w ogóle. Jak więc widać radni z Kleszczowa byli przeciw likwidacji obecnej szkoły podstawowej w Kleszczowie. Jak widać po twoim wpisie twoi idole Sławuś i Joasia to głosowanie sromotnie przegrali.Trzeb a dodać że te dwie panie, które były "ZA" są mocno powiązane z wójtem bezpośrednio lub pośrednio.Tak oto kręci się wspólny interes tych niby samorządowców, jasne.
Cytować
 
 
#40 Kika 2017-06-07 07:32
Oj już widzę jak Ci rdzenni mieszkancyKlesz czowa protestują. Może redakcja tego portalu napisze artykuł kto jak głosował na tej sesji. I jak radni z Kleszczowa się odnieśli do tematu. Jestem bardzo ciekawa.
Cytować
 
 
#39 Marek 2017-06-02 20:34
Skandal!!! Skandal!!!- Następny skandal w Gminie Kleszczów w wykonaniu oczywiście Wójta Gminy S. Chojnowskiego i jego wspólniczki J. Guc. Ta oto najwyższa rangą para gminnych "urzędników" przy pomocy kolegów z Rady Gminy gdzie prym wiedli panowie radni P.Karasiński, M. Rożniatowski, A. Zięba, i oczywiście radna z samego Kleszczowa p. A.Szczęsna oraz przy pomocy kilku swoich politycznych przybocznych, najczęściej powiązanych z nimi pracą ,fuchami itd. na czele z p. "DYREKTOR" Szkoły M. Kulką, notabene pochodzącą i mieszkającą w Radomsku oraz zawsze pomocną A.Mazur, którą poprzez układanki zrobili szefową Rady Rodziców, na ostatniej sesji w dniu 30.05.2017r doprowadzili do UWAGA! Likwidacji Szkoły Podstawowej w Kleszczowie!!! Ci "bohaterscy" Cw.....y! poprzez szantaż, natarczywość, cynizm i kłamstwa całkowicie omamili mieszkańców zasłaniając się dobrem dzieci i Gminy. Doprowadzili Gminę do niczym nie uzasadnionej straty w wysokości co najmniej 40 mln. zł, bo taka jest minimalna wartość obecnej szkoły Podstawowej, przy której są dwa boiska sportowe (w tym jedno ze sztuczną trawą), najlepsza w Gminie hala sportowa z trybunami, stadion lekkoatletyczny z tartanową bieżnią i wiele innych obiektów. Zrobili to tylko po to żeby wybudować drugą szkołę molocha na ok. 800 uczniów koło Solparku. Jestem przekonany że najlepszym rozwiązaniem była by rozbudowa, dobudowa nowej nawy do obecnej szkoły, której koszt moim zdaniem nie przekroczył by 5mln.zł. Miejsca jest wystarczająco dużo,nie wierzcie im Państwo że nie ma miejsca, to jest kolejne ich kłamstwo.Dodatk owo jeszcze ponoć w tym roku będzie przeniesione przedszkole na osiedle Zacisze, więc plac się sporo powiększy. Zdaniem wielu nauczycieli pracujących w obecnej Szkole w Kleszczowie, bardzo dużo miejsc można uzyskać poprzez poprawę organizacji godzin nauczania, ale tutaj pani "dyrektor" z Radomska nie chce nawet słuchać, ciekawe dlaczego nie znalazła dla siebie stołka dyrektorskiego w Radomsku? skoro jest taka "dobra w te klocki". Po zapytaniu innych radnych pt.co z obecną szkołą? jedna z wnioskodawców tego szalonego pomysłu oczywiście obok Chojnowskiego i Gucowej ,wspomniana pani radna z Kleszczowa Agnieszka Sz. powiedziała że do tej obecnej przeniosą Fundację w której notabene pracuje siedem osób ,a w obecnej kleszczowskiej podstawówce jest prawie siedemdziesiąt pomieszczeń, czyż nie jest to buta i cynizm pani radnej? Nasz obecny "WÓJT", oczywiście nie odpowiedział ani słowem ,tylko jak zwykle idiotycznie się uśmiechał i bawił telefonem.Gdzie tu sens i logika, likwidować szkołę która po rozbudowie i kompletnej modernizacji działa dopiero podobno siedemnaście lat, bowiem była oddana do użytku w 2000roku.Robią to tylko chyba po to, aby nabić komuś kabzę. Jak wiemy coraz więcej ludzi mówi, a nawet głośno krzyczy,że w Kleszczowie szczególnie w tej kadencji Samorządu budują bardzo drogo, nie starannie, źle, bez tzw. głowy, często nie potrzebnie tylko po to ,że ci którzy się tym zajmują, mieli chyba z tego kasę. Może to i prawda, bo niszczyć szkołę ,która jest szkołą z tradycjami, po ogromnej przebudowie i rozbudowie,któr a jest tam od zawsze,której wartość materialna to conajmniej40 mln.zł, od której nazwano ulicę "Szkolną" to moim zdaniem zwykłe kłamstwo, oszustwo a nawet draństwo.Kleszc zowianie obudźcie się,zablokujmy wspólnie ten drakoński pomysł "wójta" S. Chojnowskiego, pani J.Guc i kilku ich popleczników z "Razem dla Gminy", którzy jak widać również z innych ich "pomysłów" prowadzą tą Gminę do ruiny i zapaści finansowej, nie pozwólmy sobą pomiatać,
Cytować
 
 
#38 Paweł Łagiewnik 2017-04-20 17:27
Miało być tak cudownie,tanio, rozsądnie,trans parentnie,facho wo,demokratyczn ie słowem miała zapanować nowa jakość w naszej Gminie.Wyszło jednak całkowicie odwrotnie,teraz króluje u nas buta ,cwaniactwo,kam uflaż,niekompet encja rządzących marnotrawienie publicznych pieniędzy,droży zna,kolesiostwo ,a nawet można stwierdzić,że jest to zubażanie naszej Gminy. Żeby się przekonać o tym osobiście zapraszam wszystkich do obejrzenia ostatniej video relacji z obrad komisji Rady Gminy. Jest to na stronie Urzędu Gminy.Hańba, wstyd i Klamstwo panie Chojnowski i spółka.
Cytować
 
 
#37 Jacek 2017-04-08 12:43
@ Karol Jakubik, ty chyba żyjesz nie w tym świecie te twoje wypociny były by może aktualne gdyby dotyczyły lat 70-tych gdy w Polsce rządziła komuna i wszystko było robione w tzw. czynie społecznym. Chłopie, to ty się ogarnij, a nie ubliżaj innym, jesteś zaślepionym idealistą, fanem obecnie rządzących w Kleszczowie jednym słowem, jesteś jednym z nich. Jak się tak wymądrzasz to napisz proszę ile środków pieniężnych pozyskały na swoją działalność te nowo utworzone sztuczne twory społeczne jak "Forte", "Uniwersytet III Wieku", "Stowarzyszenie Mieszkańców Złobnicy" itd., a ile otrzymały dotacji od Wójta czy pani Vice Wójt. To wszystko o czym piszesz już dawno zostało podjęte do realizacji i jest w sposób legalny, oficjalny realizowane przez Gminę, a dosłownie przez GOK, GOPS, Omegę, Fundację, Solpark itd.
Cytować
 
 
#36 Olek 2017-04-07 18:56
Karol za kogo Ty nas masz? Zastanów się co Ty piszesz? Kasa nie idzie na wynagrodzenia tylko ona animowanie zajęć dla dzieci?! Rozumiem, że Twoim zdaniem ktokolwiek animujący dzieciom te zajęcia robi to non-profit? Rzecz ma się dokładnie odwrotnie, te dziesiątki tysięcy złotych to właśnie kasa dla tych "animatorów" niezmęczenie niosących ogarek kultury. Potwierdzają to nawet wypowiedzi urzędników z ostatniej sesji kiedy jeden z radnych o to zapytał.


PS Skoro te stowarzyszenia muszą animować to po co nam Gminny Ośrodek Kultury, OMEGA czy szkoły? Tyle kasy kosztują, zlikwidować i niech to robią Stowarzyszenia! ! Oczywiście bezinteresownie jak napisałeś. Dobre!
Cytować
 
 
#35 taki-tam 2017-04-07 18:50
Kiedy napiszecie coś na temat ostatniej sesji. Podobno wyszły kolejne szwindle w Zakładzie Komunalnym z udziałem vice prezesa, w Fundacji która zarządała od Rady Gminy kolejnych milionów na swoją działalność oraz w tej nowej spółce Salus która ma nas leczyć. Podobno każą się rejestrować czy składać deklaracje nie mając lekarzy. Jedynych nowych którzy zatrudnili to 3-ej biurokraci i jakąś panią pielęgniarkę. Czekamy na treściwe ,skrócone filmy video i jakiś porządny opis, artykuł ,bo w tym chaotycznym i długim filmie na stronie Urzędu trudno jest się połapać.
Cytować
 
 
#34 Karol Jakubik 2017-04-07 13:01
Wszedłem, czytam i nie wierzę. Zdecydowana większość użytkowników tego anonimowego forum (o ile to nie jest jeden i ten sam osobnik) wietrzy złą intencję we wszystkim co się dzieje w naszej Gminie. Teraz na tapecie stowarzyszenia. Od kiedy stowarzyszenia są złe?! Co tym złego, że ktoś chce coś zrobić dla innych? Za darmo, tak, za darmo, bo pozyskane pieniądze nie idą na wynagrodzenia tylko na organizację różnych eventów, zajęć dla dzieci, czy integrowanie osób starszych (czyt. cele statutowe), które później są dla nich wszystkich nieodpłatne. Wiadomo, że pieniądze pomagają i nie można nic bez nich zrobić. Stowarzyszenia mają je m.in. ze składek członków, mogą pozyskiwać sponsorów ale mogą też składać wnioski o dofinansowanie do takich gmin jak nasza.
Opluwając tych ludzi dobrego serca pamiętajcie o ogromie czasu, który jest inwestowany w tego typu przedsięwzięcia . Prywatnego czasu, który mógłby być np. bezproduktywnie spędzony przed TV. A jednak im się chce. Chce im się pracować na wspólne dobro mieszkańców naszej małej ojczyzny.
No ludzie małej wiary, weźta sie orarnijta, bo takimi pomówieniami zniechęcicie każdego do zrobienia czegokolwiek i choćby miał najczystsze intencje to odpuści. O to właśnie chodzi? Tak ma wyglądać gmina waszych marzeń? Każdy sobie? A razem to tylko pomawiać się na anonimowych forach.
Nie oczekuję odpowiedzi na mój komentarz. Apeluję tylko o zachowanie zdrowego rozsądku.
Cytować
 
 
#33 taaaaa 2017-04-07 12:22
Cytuję konrad:
A słyszeliście o sex-aferze w naszej gminie? Może się ktoś zainteresuje.


a co wiesz??
Cytować
 
 
#32 tez chce wiedzieć 2017-04-07 12:19
Czy wiecie gdzie jest teraz proboszcz? Idlaczego wokół jgo odejścia jest taka cisza??zmowa milczenia czy odgórne dyrektywy??
Cytować
 
 
#31 anka 2017-04-05 13:59
Czy ktoś wie dlaczego tak naprawdę odszedł proboszcz? I dlaczego jest takie "sza"w tej sprawie nawet u WAS??
Cytować
 
 
#30 Qwan 2017-03-31 21:32
@obserwator, zauważyłeś że najwięcej tych zmyślonych organizacji zajmuje się dziedzinami powiązanymi ze szkoleniami, edukacją, szkołą np. " III Wiekowy Uniwersytet", "Forte" czy "Stowarz. Mieszkańców Żłobnicy", tak bynajmniej deklarują w swoich założeniach, statutach. Czyżby nasi mieszkańcy w ich mniemaniu, mieli problemy z nauką, radzeniem sobie czy znalezieniem solidnych korepetytorów? Coś mi się wydaje że chodzi o coś innego. Tak chyba jest najłatwiej wydoić Gminę z kasy i dlatego ci śmieszni "prezesi" i "prezeski" nie mając nawet bladego pojęcia do czego powinny służyć takie organizacje, ale będąc zawsze posłusznym szefostwu z Gminy, jeden przed drugim gnają na złamanie karku, aby dorobić np. do skromnej kopalnianej emeryturki wynoszącej nawet 5 tysięcy złotych i bawić się na festynach do białego rana na koszt biednego obywatela. To raczej ci organizacyjni "URZĘDNICY" (prezesi ,prezeski itp.)nie bacząc na błahe efekty swojej jak to sami określają "tytanicznej" pracy doprowadzają do patologii, krętactwa i marnotrawienia publicznych pieniędzy, które powinny służyć do innych celów. To ci tzw. "społeczni działacze" trzymają sztamę z rządzącymi Gminą i skutecznie zacierają, może nawet nie zdając sobie z tego sprawy, marnotrawienie naszych wspólnych pieniędzy, przez włodarzy Gminy. Ciekawe czy ci "społeczni działacze" tak samo działali by za swoje pieniądze? Czy urządzali by np. imprezy dla kilkuset osób, niekiedy nawet do białego rana? Ciekawe kto z najwyższych urzędników Gminy, wiadomo że na pewno wójt, ale kto technicznie czyli w imieniu wójta odpowiada za przyznawanie, rozliczanie i sprawdzanie działalności tych ludzi i ich organizacji? Ciekawe czy w innych gminach-miastac h też tak ochoczo urzędy sponsorują działalność takich może nie do końca przejrzystych organizacji? Czy może raczej to co Urząd oficjalnie organizuje staje się wystarczającym dla mieszkańców. W naszym przypadku wszelka pomoc, organizacja edukacji, nauki, szkoleń, socjalu, wspieranie straży pożarnej, bezpieczeństwa ,wypoczynku, kultury jest przecież na bardzo wysokim poziomie finansowym i organizacyjnym. Po co więc powstają i co gorsza są wpierane przez Urząd Gminy coraz to nowe twory, które jak mówią ludzie, to jest propaganda polityczna i marnotrawienie publicznych pieniędzy. Tak nie powinno być, naprawdę takiego czegoś jeszcze tutaj nie było.
Cytować
 
 
#29 obserwator 2017-03-30 20:40
Podobno ciekawie było na ostatniej sesji. Między innymi wyszły na jaw jakieś machlojki z zakupem nowych autobusów, żądaniem kasy z Gminy przez Zarząd Fundacji w wysokości 1200000 (tak milion dwieście tysięcy)na opracowanie jakiś strategii czy coś podobnego. Na światło dzienne wyszło również ile naszych publicznych pieniędzy dostali działacze tych śmiesznych i potrzebnych akurat w naszej Gminie jak piąte koło u wozu różnych organizacji, fundacji i dzikich stowarzyszeń powołanych za rządów obecnej ekipy. Podobno do bliskich powiązań z tymi "prezesami" i "szefostwem" tych tworów od wyciągania kasy gminnej, nieopatrznie przyznała się osoba z grupy najwyższych rangą i stanowiskiem pracowników Urzędu Gminy.Jak widać ładne bagno mamy w naszej Gminie ,a w zasadzie w poczynaniach naszych obecnych władz. Może jednak lepiej zobaczmy całą relację z ostatniej sesji, wtedy dowiemy się może o tych „działaniach”, dokonanych na naszych pieniądzach przez "możnych" działaczach Gminy Kleszczów i co gorsze pochodzących też nie tylko z naszej Gminy. Pozdrawiam i życzę powodzenia.
Cytować
 
 
#28 Mariusz Strzykowski 2017-03-30 15:13
Zapomniano poruszyć temat zielonego serca kleszczowa. Innymi słowy jakiejś psychodelicznej kraterolandii nazywanej parkiem, która to jest etapem do zabudowy przysolparkowyc h terenów. Czyżby igrzyska wydawania 400 milionów zostały otwarte? (tylko etapami)? Kiedy koniec tego chocholego tańca rozrzutności? Kiedy co po niektórych przyjadą więźniarki? Może już wystarczy tego spektaklu nepotyzmu, kolesiostwa, samozwańczych pseudopreziów i wmawiania mieszkańcom bzdur, że to wszystko dla nich...
Cytować
 
 
#27 znajoma 2017-03-29 20:39
A co powiecie o radnym bezradnym z Antoniówki :-* :-* dwa dni po wyborach żonka do pracy w szkole obierać kartofle poszła ,a dziś w opiece praca się znalazł. Wstyd panie radny A.Zięba wstyd tak się sprzedać ,sto razy lepszy był poprzednik Mariusz S. Pomagał jak mógł ,o reszcie radnych nie wspomnę .szkoda czasu ;-) ;-) ;-) ;-)
Cytować
 
 
#26 jack 2017-03-24 20:30
@Kryspin. to wszystko prawda, też jestem tego samego zdania na temat obecnych radnych i wójtów. Szkoda że nie napisałeś jeszcze jak się sami rajcy ulokowali na atrakcyjnych fuchach jak np. radna z Kleszczowa która ni stąd ni stamtąd doznała olśnienia naukowego i została kierownikiem w Solparku, a zarobki z dnia na dzień wzrosły jej o 300% z 30 tys na ponad 80tys co można przeczytać w jej oświadczeniu majątkowym. Są jeszcze inne kwiatki, jest ich naprawdę dużo jak np. lokowanie członków swoich rodzin w radach nadzorczych spółek gminnych, w zarządach i na kierowniczych czy biurowych stanowiskach. O tych transferach dokonanych przez rządzących z ugrupowania "Razem dla Gminy" napiszę w innym terminie ,na razie kompletuję długą już listę nazwisk pociotków i kolesi ,którzy za sprawą wójtów i radnych panoszą się na nie należnych im stanowiskach. Mówcie co chcecie ale dawniej dzieci i rodziny wójta, prezesów i radnych nie byli wszechobecni w naszych spółkach, radach nadzorczych, czy urzędach. Teraz jest po prostu korupcja i nepotyzm na ogromną skalę, to jest wręcz szaleństwo.
Cytować
 
 
#25 mi 2017-03-23 21:44
Proszę o wskazanie przez Panią Guc gdzie w Kleszczowie znajduje się ta SAŁNARNIA o której tak mówiła w wywiadzie. I dlaczego w TVN nie pokazali żadnych negatywnych wypowiedzi które pojawiły się w wywiadzie na temat naszej władzy.
Cytować
 
 
#24 kryspin... 2017-03-23 20:46
..... !! ta para ,która teraz rządzi Gminą dobrała się jak w korcu maku. Po pierwsze ani jedno ani drugie nie ma pojęcia o rządzeniu czy zarządzaniu takim molochem. Po drugie obydwoje mają podobne, a nawet wręcz identyczne upodobania, nawyki!,ciągotk i, wady i zalety (jeśli można jakieś zalety u nich znaleźć). Ludzie pogadują że występ vice -wójt przed kamerami propagandy z TVN-u w wydaniu tej pani był tak zmanipulowany że aż raził, a ta jej "prezencja" i te puste uśmiechy chyba naszej Gminie nie przyniosły jakichkolwiek korzyści. Widać jak na dłoni że nawet kobiety na przystanku były "podrasowane" najbardziej ta która jak jeszcze redaktor nie zadał jej pytania już zaczęła odpowiadać. Ciekawe dlaczego sam wójt Chojnowski nie wystąpił przed kamerami, czyżby swój sylwestrowy "występ" dla kleszczowskiego ludu uznał za szczyt swoich intelektualnych możliwości, powiem szczerze ,ja też tak myślę ,zresztą po co się poprawiać jak się więcej nie potrafi. Podsumowując, oprócz uprawiania propagandy za setki, a może nawet miliony zł. naszych pieniędzy(cieka we ile zapłacili TVN), wydawania dziesiątków milionów zł.(niepotrzebn e autobusy 8 mln.,remont ośrodka zdrowia za 15 mln,, budowa przedszkola z najtańszych materiałów za 15 mln., dofinansowanie spółki z Bełchatowa w wys. 20 mln, budowa osiedla w w Łuszczanowicach - Koloni za 50 mln, na którym przez pięć lat sprzedano jedną działkę, zakup grilla do Solparku za 200 tys, który stoi w pokrzywach itp. itd., zatrudniania na wysokich stanowiskach ludzi z zewnątrz, którzy na dodatek nie mają pojęcia o tym co robią np. przypadek vice-prezia z Zakładu Komunalnego, rozrost biurokracji w Urzędzie Gminy o ponad 35%,(około 40 nowych, sztucznych etatów) tworzenia niepotrzebnych spółek np. Salus, zamiast Gminnego Ośrodka Zdrowia, który byłby dwukrotnie tańszym i przede wszystkim lepszym rozwiązaniem , obecni włodarze Gminy nic wielkiego nie uczynili. Gdzie te prawdziwe miejsca pracy ,w naszych strefach, których obiecywaliście już w pierwszym roku 200,a stworzyliście dokładnie O (zero), gdzie te podwyżki zarobków w naszych zakładach -przem. o 50% jak zapowiadaliście , gdzie te oszczędności , gdzie ta transparentność waszych działań. Wszystko legło w gruzach, a wasze obietnice i zobowiązania okazały się zwykłym kantem, żeby nie powiedzieć gorzej Panie wójcie ,a szczególnie pani wice -wójt dlaczego po takich wyczynach macie jeszcze czelność ubiegać się o następną kadencję przy gminnym korycie, czy wy naprawdę myślicie że zasługujecie na reelekcję?, jeśli tak, to powiem wam ,wy chyba żyjecie w innym tzw. "swoim świecie",albo jesteście oderwani od rzeczywistości i nic do was nie dociera. Przede wszystkim dlaczego marnujecie kolejne ciężkie publiczne pieniądze, na swoją reklamę, propagandę sukcesów ,których macie ZERO!! Dlaczego prowadzicie już na dwa lata przed wyborami swoją kampanię wyborczą za nasze pieniądze, które można było by przeznaczyć na szczytne cele , a nie na pustą propagandę i fałsz. Dziękuję za możliwość komentowania, tak drażliwych wygłupów i postępowania naszych władz.
Cytować
 
 
#23 keisyR 2017-03-23 07:53
Ocho zaczęło się kleszczowskie piekiełko. Mało macie procesu o zniesławienie.
Cytować
 
 
#22 Mieteeek 2017-03-22 18:53
@adam,jeśli to prawda że ta pani mianowana z musu, albo z przymrużeniem, oka przez Chojnowskiego na Vice-"wójta" miałaby zostać wójtem ,to ja spieprzam gdzie pieprz rośnie.Przecież ona nie powinna nigdy, przenigdy pracować na żadnym kierowniczym stanowisku, a już na pewno Nie..!! jako wójt. Pamiętamy co było jak w Kleszczowie przebywał taki czarny z długimi włosami pan ,który budował Solpark. To wtedy dała się poznać pani wice-wójt. Nie, to nie może być prawdą,dość tego sza.......!
Cytować
 
 
#21 adam 2017-03-21 22:04
Stowarzyszenie założone w Żłobnicy no cóż Pani Guc będzie startować na Wójta gminy. A po zebraniach wiejskich widać że ją nie interesuje dobro mieszkańców, tylko gminna kasa.Ludzie widzą i mówią już głośno że pani Guc jest współwinna tego co się dzieje teraz w naszej Gminie. I za wyprowadzenie takiej kasy z Gminy już niedługo poniesie jakąś odpowiedzialnoś ć karna.
Cytować
 
 
#20 obserwator 2017-03-20 18:27
Apropos złotych iwestycji w naszej gminie...
Budowa nowego przedszkola to niestety żałosny widok. Kilka dni temu poświeciłem chwilę na to aby zerknąć przez stalowy płot na teren budowy...I TRZEBA STWIERDZIĆ ŻE TAKIEGO BAŁAGANU NA BUDOWIE TO DAWNO NIE WIDZIAŁEM...!!! ALTERNATYWY 4... Nie trzeba być fachowcem aby stwierdzić że jakość wykonywanych prac równa się z bałaganem obecnym na placu budowy. Porozrzucane materiały budowlane, fragmentaryczni e rozpoczęte i nie dokończone etapy robót, strach na to patrzeć....!!! to zakrawa na zgłoszenie do Państwowej Inspekcji Pracy i Nadzoru Budowlanego. Powstaje pytanie... Jak wykonawca rozlicza się z kolejnych etapów robót z inwestorem jakim jest bogata Gmina??? I pomyśleć ,że to wszystko pod oknem p. Wójta. Czy nie ma w Gminie ludzi/urzędnikó w którzy mogliby to rzetelnie ocenić i rozliczyć???? Kolejne 15 mln złotych w błocie i bałaganie....
Cytować
 
 
#19 Katia 2017-03-18 21:43
O kur... szfagier i szfagierka !!!! Ale to smierdzi !!! Co sie dIeje z ta gmina tu jakies domy buduja razem z przedsKolem , woj dostaje derylki jak go radny pyta o to !!! Niezle sie dzieje cos mi sie wydaje ze za chwile to niektorzy bede plakac !!! No tak ale przeciez to Nowa Jakosc o ktora tak Kazia T. Walczyla.
A Fundacja t o teraz jakies posmiewisko z UB i pielegniarka i jakims tam jeszcze . A tak pluli na P. Sz. a sami nadaj sie do tarcia chrzanu bo ten facet to jak sie teraz okazuje to zrobil kawal dobrej roboty. A te bara.. tylko pensje biora i tyle z tego jest . Zygac mi sie chce .
Cytować
 
 
#18 znajomy 2017-03-18 21:34
@Katia, oczywiście że ci Państwo o których piszesz są rodziną, są to szwagier i szwagierka. Firma "Forte" powstała prawdopodobnie gdy pan prezes Sławomir Szafrański zaproponował Radzie Gminy częściowe przejęcie naszej Gminnej Orkiestry Dętej, bo było im mało nagród i kasy. Wtedy dzięki silnym sprzeciwom radnego z Wolicy i radnej z Kleszczowa ta koncepcja upadła i kasa przeszła bokiem. Dlatego ci nie odpuścili i zawiązali niby stowarzyszenie "Forte" które teraz jako stowarzyszenie chyba dostaje kasę. Koło się zamknęło i cześć. Grunt to mieć znajomości lub dobrą rodzinkę.
Cytować
 
 
#17 Katia 2017-03-18 10:41
https://mojepanstwo.pl/stowarzyszenie-kleszczow-forte
Zobaczcie kto jest prezesem !!!! Sławomir Szafrański!!!
A czy Pani Guc to czasem nie rodzina z tym Panem?
Jesli tak wiem co z tym dalej zrobic !!!!!
Cytować
 
 
#16 Witia 2017-03-18 09:48
Witam, ciekawe rzeczy się u nas dzieją zobaczcie ile kasy rozdają prywatnym stowarzyszeniom porejestrowanym w prywatnych domach.

https://www.kleszczow.pl/kleszcz01/wp-content/uploads/2017/03/ogloszenie-o-wynikach-konkursu-2017.pdf?x17380
Cytować
 
 
#15 konrad 2017-03-16 12:49
A słyszeliście o sex-aferze w naszej gminie? Może się ktoś zainteresuje.
Cytować
 
 
#14 Tadeusz G. 2017-03-14 18:02
Stan patologii i kolesiostwa w naszej Gminie trwa w najlepsze. Może nie wszyscy wiemy że wójt powołał kolejną "Radę Nadzorczą" tym razem spółki Salus, tej co to ma uzdrowić naszą służbę zdrowia. Niestety, znowu ustanowił ją tylko i wyłącznie z tzw. "swoich ludzi", na dodatek z podległych mu pracowników i z jednego "ulubieńca" Zdzisława K. który w 2015 roku był Prezesem Fundacji. Ten oto "zasłużony" dla Kleszczowa pan, który tylko dużo mówił i obiecywał, lecz mało i mało fachowo robił nie stworzył w Kleszczowie ani jednego miejsca pracy, został przecież z hukiem wyrzucony przez Radę Gminy z funkcji Prezesa, po dziwnych zresztą występach w roli pierwszego prezesa, a więc chyba ewidentnie nie nadawał się do rządzenia Fundacją. Dziwi więc fakt że teraz pan Chojnowski powołał go do "Rady Nadzorczej" spółki Salus, która będzie zarządzać ogromnymi pieniędzmi, a przede wszystkim ma dbać o nasze zdrowie. Ciekawe jakie względy czy praktyki zadecydowały o powołaniu tego kontrowersyjneg o zebraniowego głośnego człowieka na tak odpowiedzialne stanowisko, coś mi się zdaje że górę wzięły tutaj chyba tzw. "układy", koleżeństwo. Następnym przykładem haniebnego postępowania wójta można śmiało uznać powołanie do tej samej "Rady Nadzorczej" sekretarza Gminy p. Kazimierza H. który jako pracownik Urzędu Gminy zarobił według własnego oświadczenia majątkowego w roku 2015 prawie uwaga! 180 tys.zł, jest to de facto prawie o 40 tys. więcej od samego wójta. Kolejne osoby "Rady Nadzorczej" gminnej spółki Salus to kierownik Urzędu Stanu Cywilnego p. Karolina K. i niedawno zatrudniona przez p. Chojnowskiego mimo ogromnej rzeszy pracowników, dobra znajoma p.Renata K., mieszkająca zresztą w sąsiedztwie pana wójta. Ciekawą osobą jest również pani Prezes spółki Salus, która pofatygowała się o dziwo aż z miasta Łodzi przybyć do Kleszczowa, piastując tam przecież przez sporo czasu dyrektorskie stanowiska. Czyżby w Łodzi mało płacili?, a może jakieś inne okoliczności wzięły górę? Tak oto rządzi nasz wójt, który nie liczy się z opinią publiczną, mieszkańcami, trwoni nasze publiczne pieniądze wydając je tak jak w tym przypadku w sposób wysoce nieuzasadniony i wysoce niesprawiedliwy . Wykorzystuje do tego swoich podległych pracowników i kolegów co jest wysoce nagannym,niemor alnym co nie powinno mieć miejsca chociażby z tego powodu że ci ludzie zarabiają już duże pieniądze pobierane z Gminy Kleszczów. W tej dziedzinie prym wiedzie Sekretarz Gminy zarabiając prawie 180 tys. zł. Swoją drogą, trzeba zadać sobie tutaj powracające pytanie ,a mianowicie, dlaczego pan Chojnowski i jego poplecznicy nie przyjęli propozycji niektórych radnych? Dlaczego nie utworzyli Gminnego Ośrodka Zdrowia, gdzie nie było by wydatków na tzw."Radę Nadzorczą" i "Prezesa" aż z miasta Łodzi? Placówką kierował by natomiast tylko np. dyrektor ośrodka ,który byłby zarazem lekarzem. Koszty funkcjonowania były by znikome, a zaoszczędzone pieniądze można było by zagospodarować w lepsze lecznictwo. Nieprawdą jest również podawana przez wójta i jego służby między innymi w Informatorze Kleszczowskim propagandowa informacja, że spółka ma większe możliwości finansowania. Szanowni mieszkańcy od Lipca 2016 roku zmieniona została ustawa o finansowaniu ponad-standardo wym służby zdrowia. Według nowych zapisów teraz Gmina może dla swoich mieszkańców zatrudniać różnych specjalistów, wykupywać dodatkowe świadczenia, dodatkowe szczepienia, badania itd. Dlatego decyzję wójta Chojnowskiego i jego zastępczyni p. J. Guc o utworzeniu spółki, która może bardzo szybko stać się "prywatnym folwarkiem" kilku ludzi, którą już nie może skontrolować bezpośrednio np. Rada Gminy należy uznać za mocno kontrowersyjną. Takie posunięcie wójta Chojnowskiego i p. Guc przy pomocy kilku urzędników gminnych oraz kilku ich kolegów z Rady Gminy nijak się ma do samorządności, praworządności i przejrzystości władzy. Można mieć podejrzenia że nosi ono znamiona cwaniactwa, robienia z naszych pieniędzy i zdrowia biznesu lub sposobu zarabiania dla kilku ludzi dodatkowych ,zazwyczaj dużych pieniędzy. W żadnej Gminie wokół naszej, takiej spółki nie powołano, czyżby tam byli lepsi samorządowcy, czyżby tam umieli liczyć pieniądze? A może tam mieszkańcy po prostu lepiej kontrolują rządzących i nie pozwolą im na marnotrawienie publicznych czyli naszych pieniędzy? Chyba sobie nie poprawiliśmy wybierając tych ludzi do samorządu i na funkcję wójta Gminy, można śmiało powiedzieć co zresztą słychać i widać że Gmina stacza się po równi pochyłej z wyraźnym przyspieszeniem począwszy od jesieni roku 2014.Gdzie nie spojrzeć to spółki ,spółeczki, nepotyzm, wyprowadzanie kasy, brak nowych firm w strefach, a elita z Chojnowskim na czele i z politycznymi biznesmenami z zewnątrz rozrasta się w zastraszającym tempie. Pozdrawiam Tadeusz G.
Cytować
 
 
#13 Czarnowidz 2017-03-13 11:49
Podziwiam odwagę pana Wójta, że decyduje się na jawne działania, które kto wie być może nie zgodnesą z literą prawa. Przy tej okazji mam pytanie: Czy prawdą jest że trwają wobec pana osoby czynności operacyjne, prowadzone przez CBŚ związane z oświadczeniem majątkowym ?
Ostatnio zrobiło się o tym głośno. Odpowiedzi proszę udzielić na najbliższej sesji.
Cytować
 
 
#12 xyz... 2017-03-09 18:58
Jeden z naszych mieszkańców opowiadał że podczas trwania lutowej sesji był w Urzędzie Gminy, wypisywał przy stoliku na piętrze jakieś wnioski czy coś podobnego. W pewnym momencie zauważył że przy przeszklonych drzwiach wejściowych do sali obrad stoi wójt Chojnowski, macha rękami, tak jakby kogoś wywoływał z sali. Rzeczywiście po chwili z sali wyszedł nasz radny z osiedla pan Jarząbek. Wójt mocno na niego naskoczył, wypowiadał różne niefajne słowa, czymś go straszył, gdy mnie chyba zauważył, zaproponował radnemu rozmowę w swoim gabinecie, gdzie razem poszli. Czytając komentarze na tym portalu i oglądając relacje z sesji oraz słysząc od tego człowieka o zachowaniu p. Chojnowskiego wobec p. Jarząbka skojarzyłem że to dlatego p. Wójt Ch. wywołał potem radnego J. z sali. Myślę że z tą budową przedszkola może być coś nie tak, jak powinno być. Czyżby pytania p. radnego były bardzo nie wygodnymi dla wójta?, czy budowa przedszkola i czterech domów na ul. Miłej rzeczywiście są robione z tych samych materiałów i przez tych samych budowniczych?, czy jest w tej sprawie zachowana przejrzystość i wiarygodność wójta? skoro tak impulsywnie i rzeczywiście nie elegancko odnosił się do radnego, gdy ten na razie tylko poprosił o wyjaśnienia. Są to pytania ,które same cisną się na usta, może rzeczywiście jakieś organa Państwa powinny z urzędu lub na zgłoszenie np. radnych czy mieszkańców zająć się sposobem wydawania publicznych pieniędzy przez wójta i niektórych urzędników. U nas w Kleszczowie szczególnie ostatnimi czasy wszystko jest najdroższe, dodatkowo jak przedstawiał jeden z radnych nie jest to robione w najlepszy sposób i z najlepszych materiałów. Takimi przykładami są np. budowa przedszkola za 15 mln. zł., remont ośrodka zdrowia w połączeniu z jego minimalną rozbudową za kolejne 14 mln. zł, czy chociażby zakup autobusów za 7 mln. zł. w których ponoć siedzenia mogą przysporzyć pasażerom bólu a dzieciom kalectwa. Coraz większa grupa ludzi podejrzewa ,o czym mówią często w miejscach publicznych ,że jest to wyprowadzanie milionów zł. w celu osobistego bogacenia się tych którzy nimi dysponują lub ich popleczników ,kolegów ,znajomych, a nawet rodziny. Po ostatnich zachowaniach się Wójta i niektórych radnych z jego ekipy, też zadaję sobie pytania, czy wszystko u nas w Gminie jest robione zgodnie z literą prawa?, czy ci co mówią że jest to okradanie nas mieszkańców i Gminy, rzeczywiście mają rację? Pozdrawiam i życzę mniej niejasności w wykonaniu naszej "władzy".
Cytować
 
 
#11 Max 2017-03-08 21:47
Rzeczywiście,te n młody człowiek z Łękińska, moim zdaniem nie powinien nigdy więcej zostać radnym. Mało tego jego arogancja i głupawe wręcz paplanie,może człowieka wprowadzić w osłupienie.
Cytować
 
 
#10 Katia 2017-03-07 22:26
Ludzie coraz glosniej mowia o tych budowach tych domow. Cos mi die zdaje ze smrod sie robi i to wielki. panie Wojcie podziwiam odwage !!!!!:)
Cytować
 
 
#9 Renia... 2017-03-07 17:34
Zauważcie państwo (film video z sesji) jak zachowywał się nasz Wójt, gdy pytania dotyczące budowania za piętnaście mln. przedszkola w Kleszczowie zadawał mu jeden z radnych z Kleszczowa. Widać jak na dłoni, że gdy radny stwierdził że ktoś mu mówił że ci sami ludzie budują bliźniaczo podobne budynki mieszkalne, na dodatek z tego samego materiału przy ulicy Miłej, to wówczas wójt raz pobladł, następnie się rozczerwienił, a ręce zaczęły mu się trząść. Następnie przystąpił do impulsywnej ,można powiedzieć że wręcz chamskiej, zastraszającej radnego wypowiedzi na ten temat. Wyglądało to ze strony wójta nie za ciekawie, zazwyczaj bowiem jeżeli nie ma się nic do ukrycia ,czy na tzw. sumieniu to przeważnie odpowiada się spokojnie, rzeczowo, bez zastraszania, wyśmiewania i tym bardziej przezywania swoich adwersarzy. W ten sposób wiarygodnie, skutecznie, przejrzyście eliminuje się przypuszczalne podejrzenia czy ewentualne niejasności. W tym przypadku zachowanie wójta moim zdaniem było skandaliczne, a my jako opinia publiczna nie wiele z tej "odpowiedzi" Wójta dowiedzieliśmy się. Czyżby może coś jest nie tak z tą budową lub może z jej finansowaniem?, a może szwankuje tak stanowczo zapowiadana przed wyborami przez Wójta i jego kandydatów na radnych przejrzystość i transparentność ?
Cytować
 
 
#8 działkowiec 2017-03-06 19:47
@morela, też słyszałem o tych sprawach z budową przedszkola i jednocześnie czterech domów jednorodzinnych przy ulicy Miłej. Pojechałem z ciekawości i sprawdziłem czy tak w rzeczywistości to wygląda. Muszę stwierdzić że rzeczywiście chyba tych samych budowlańców widzę w godzinach przedpołudniowy ch na budowie gminnego przedszkola. Może sobie "dorabiają", ale budowla jest dokładnie robiona z takich samych materiałów, nawet gdy się przyjrzeć dokładnie można wtedy dostrzec ten sam kunszt, styl, sposób budowania porównywanych przez ciebie "morelo" budowli. Czy to zwykły zbieg okoliczności?, czy to może coś innego?, a swoją drogą może to dzięki tym podobieństwom nasze przedszkole kosztuje Gminę aż piętnaście milionów zł.? Niestety na to pytanie musimy chyba odpowiedzieć sobie sami, albo może by tak powiadomić jakich kontrolerów od wydawania publicznej kasy?
Cytować
 
 
#7 # swój 2017-03-06 19:27
Panie Karolu, wiesz jaki mamy teraz Zarząd Fundacji?, jak nie wiesz to Ci podpowiem. Prezes jest z dalekiego Wolborza, vice prezes z Gminy Bełchatów, a konkretnie ze Słoku, członek Zarządu Andrzej T. to emerytowany chyba 75 letni nauczyciel, który tyle naobiecywał ludziom podczas swoich przedwyborczych wędrówek rowerowych po Gminie, że sam w nie chyba od początku nie wierzył. Gdy osiągnął poprzez naiwność ludzi cel swojej propagandy, dał sobie 2,700 zł.na miesiąc ( jego poprzednicy mieli 1,260) za nic nie robienie, zaszył się w pieleszach domowych i ma to wszystko w d.... Darmo tutaj szukać prawdziwego kleszczowiaka, więc co się będą zaorywać,nie!!
Cytować
 
 
#6 Paweł 2017-03-06 19:07
@Karol , odpowiem Ci kolego . Z tego co widac i słychać Od momentu kiedy odszedł Pan Szczepocki Fundacja stworzyła zero miejsc pracy 000000. Ale nie ma sie co dziwic jak w zarzadzie jest przybyrz z Wolborza, pielegniarka i Pan emeryt ktory ma " zawilaY" zyciorys zeby tylko tyle powiedziec .
A co to mialo nie byc jak Wojtt kampanie robil, jakie to pomyje wylewal , setki miejsc pracy mial tworzyc a jedynie co jemu wychodzi to wielomilionowe wydawanie pieniedzy na remonty i dziwne budowle ,nie nazywam tego inwestycjami bo to nie ma nic z tym wspolnego.
Łatwo sie krytykuje ale taki bajzel jaki jest teraz w Kleszczowie to jeszcze nie było....!,,,
Cytować
 
 
#5 Karol 2017-03-04 13:33
Mam tylko jedno pytanie bo przeciez Wojt i spolka z Kazia T . Na czele tyle wysilku wlozyli zeby zniszczyc zarzad fundacji a zwlaszcza prezesa Sz. Ile firm od tamtej pory i miejsc pracy utworzyla fundacja? Prosze noe brac pod uwage tych ostatnio otwieranych po to "dzieci" prezesa Sz. !!! Czekam na odpowiedz?
Pozdrawiam
Cytować
 
 
#4 Uno 2017-03-04 09:57
Ten z Łękińska to jakaś krzyżówka. A jeszcze ciekawsze jak taki pa..... mógł zostać radnym? Ciekawe ile dostał głosów, a może padł ofiarą manipulacji wyborczej? i teraz Łękińsko musi się mocno wstydzić, że ma takiego na funkcji radnego. Czyżby kandydaci na radnych musieli od następnej kadencji być poddawani badaniom psychologicznym , albo jeszcze poważniejszym, żeby uniknąć podobnych przypadków? Może to dobry pomysł, ponieważ wielu ludzi mówi że obecni rajcy to jacyś tacy aroganccy, a druga grupa to jacyś tacy mało rozgarnięci. Potwierdził to właśnie swoim zachowaniem i to zresztą nie pierwszy raz, niby radny z Łękińska, bo aż trudno sobie wyobrazić żeby tak mógł zachowywać się poważny polityk! Wstyd i jeszcze raz wstyd Łękińsko że macie takich ludzi w RG.
Cytować
 
 
#3 morela 2017-03-04 09:55
Bardzo ciekawą kwestię poruszył Jarząbek w trakcie sesji! wiecie może o co chodzi z tą budową tych domów przy Milenijnej? Czy dobrze zrozumiałam? Czy chodziło o to że budują to tak samo jak przedszkole czy o to że buduje to sama ekipa co przedszkole? Wiecie coś więcej na ten temat?
Cytować
 
 
#2 mol 2017-02-28 22:10
Ekipa która teraz panuje w Kleszczowie, począwszy od Wójta Ch. > z jednej strony, a spryciarza z drugiej strony, poprzez tego rozsierdzonego niczym "Azja" z powieści i filmu, partyjnego żółtodzioba na stanowisku przewodnicząceg o RG i większości radnych-bezradn ych to panoszenie się "Elyty" na cudzych pieniądzach. W naszym przypadku jest to tym gorsze że sami żeśmy ich tam wsadzili, a pieniądze, które marnotrawią, a może dzięki którym się i bogacą to nasz wspólny, Gminny- publiczny szmal. Tak źle i takiej rozpierduchy chyba jeszcze w Kleszczowie nie było. Jak to możliwe żeby tyle płacić (ok 15mln.) za budowę, podobno rozwalającej się już budowli przedszkola ze żłobkiem, zamiast wykonanej z drogiej wysokiej jakości ceramiki, klicą to z suporexu, czy płacenie od kilku miesięcy za nic nie robienie jakiejś przywiezionej paniusi z Łodzi ok.7 tys. zł(do kieszeni), która ma dopiero być podobno Prezesem w przyszłym ośrodku zdrowia. Jest to szczyt arogancji i panoszenia się!! Ludzie mówią że takich "kwiatków" jest dużo, dużo więcej i chyba mają rację. Dobrze że są radni, którzy o tych wyczynach nie boją się mówić głośno, to się czegoś dowiemy, a może i powstrzymają w ten sposób rozochoconych Panów i Księżne z Rady Gminy, aby całego szmalu nie przelali na obce konta. A niech to ........! Pozdrawiam i zachęcam do oglądania video- relacji z sesji i komisji na tym portalu lub na stronie Urzędu Gminy, będziecie przecierać oczy ze zdumienia, widząc co wyprawia wójt ze swoją świtą.
Cytować
 
 
#1 Jacek 2017-02-27 18:01
Budowa przedszkola, żłobka, szkoły, internatu jednym słowem budynków użyteczności publicznej powinna być prowadzona według najwyższych obostrzeń i najbardziej restrykcyjnych przepisów budowlanych, dotyczących bezpieczeństwa ppoż., nośności budynku, przepuszczalnoś ci cieplnej, przepuszczalnoś ci pary i wody, wilgoci itd celem zapobieżenia pleśni, grzybom Wszystkie poradniki techniczne dotyczące budowli i budynków jednoznacznie i nie zalecają budowy ścian nośnych-zewnętr zych z suporeksu czy silikatów w technologii dwuwarstwowej, czyli pojedynczy mur ocieplony 15-20 cm.styropianem. Nawet na stronach //www.grupasili kat.pl// podają że ściany zewnętrzne z silikatów powinny być wykonane co najmniej w technologii trójwarstwowej! !!! Czyli dwie ściany plus ocieplenie. Tak więc wychodzi na to, że nasze nowe przedszkole ze żłobkiem za prawie 15 mln zł to jeden wielki bubel, który nie spełnia norm budowlanych. Gdzie ta najwyższa jakość materiałów budowlanych panie Wójcie?? gdzie ta przejrzystość i transparentność zamówień publicznych??, gdzie ta oszczędność w gospodarowaniu publicznymi pieniędzmi?? gdzie ta nowa jakość rządzenia?? Coś mi się wydaje ,że ten bubel powinien zostać rozebrany, tym bardziej że jak fama niosła przed kilkoma miesiącami na budowie tego bubla miało się podobno przewrócić kilka betonowych filarów i jedna ze ścian. Strach będzie tam posłać w przyszłości nasze dzieci, żeby ich nie przygniotło betonowe rumowisko, lub żeby dzieci nie nabyły się reumatyzmu z powodu grzyba i wilgoci. To jest naprawdę straszne, że za 15 milionów zł. serwują nam taki szajs. Czy któryś z organów Państwa weźmie wreszcie z tzw. urzędu** pod lupę to co się u nas obecnie wyprawia? przecież jak pisali inni takie samo przedszkole w Warszawie wybudowano z drogich materiałów za osiem i pół mln. Za takie pieniądze można by wybudować z ceramicznych materiałów sporą wieś, gdzieś ok. 40 domów, a nie bubla z betonu, suporeksu czy silikatów.
Cytować
 

Dodaj komentarzGminaKleszczow.Info Wszystkie prawa zastrzeżone 2012 - 2015